РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000034910<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ніколюк П. К. 
Явище дегібридизації в сполуці CeCu2Si2 / П. К. Ніколюк // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 2. - С. 147-152. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Для інтерметалічної сполуки CeCu2Si2 характерна наявність низки аномальних особливостей. Зокрема, за умови T = 0,5 К вона переходить у надпровідний стан, незважаючи на те, що є сильним паулієвським парамагнетиком. У цієї сполуки дуже високі критичні магнітні поля, а носії струму характеризуються високою ефективною масою. Для цього інтерметаліду спостережено різке зростання величини густини станів на рівні Фермі g(EF), що пов'язано з виникненням резонансу Абрикосова - Сула (РАС). Проведено рентгеноспектральне і фотоелектронне дослідження сполуки CeCu2Si2. Для виявлення особливостей електронно-енергетичної структури проведено порівняння спектрів емісії сполук CeCu2Si2 і CeNi2Si2, які є ізоструктурними гомологами (структурний тип CeAl2Ga2). У сполуці CeCu2Si2 SiKbeta1,x-смуга розділяється під впливом 3d-оболонки Cu (Lalpha1,2Lalpha1,2-смуги точно збігається з мінімумом у розподілі інтенсивності I(E) SiKbeta1,x-смуги. Ця обставина дає можливість констатувати нове фізичне явище - дегібридизацію електронних станів p-симетрії Si та електронних станів d-симетрії Cu у сполуці CeCu2Si2. Аналогічну

ситуацію спостережено під час дослідження інтерметалідів ряду RCu2Si2 (R = Sc, La, Eu, Yb). Сенс явища полягає в тому, що 3d-оболонка Cu є енергетично стійкою і тому здатна розділяти електронні стани Si. Перехід від CeCu2Si2 до CeNi2Si2 призводить до кардинальної зміни ситуації: дегібридизаційні процеси змінюються на гібридизаційні. В цьому випадку на високоенергетичному схилі SiKbeta1,x-смуги в CeNi2Si2 з'являється інтенсивний гібридизаційний наплив типу Ni3d - Si3p.


Ключ. слова: рентгенівська спектроскопія, рентгенівські смуги, електронна структура, інтерметалід, дегібридизація
Індекс рубрикатора НБУВ: К230.1

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського