РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000045602<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попов С. В. 
Стан органного кровообігу у новонароджених з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією важкого ступеня / С. В. Попов // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 2. - С. 11-15. - Бібліогр.: с.15. - укp.

Вивчено стан органного кровообігу у новонароджених з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією (ГІЕ) важкого ступеня з метою вироблення уявлень про патогенез його порушень. Було обстежено 86 доношених новонароджених дітей з ГІЕ важкого ступеня за допомогою допплероехографії на 5 - 7, 14 - 16 та 24 -28-у добу життя. Вивчено кровообіг в аорті, легеневій аорті, базальній, передній, середніх мозкових артеріях і черевному стовбурі. В результаті дослідження порушення органної гемодинаміки відзначено впродовж всього неонатального періоду. Причиною тривалого зниження скоротливої здатності міокарда може бути активація ренін-ангіотензинової системи, що підтверджується наявністю ознак підвищеного перед- та постнавантаження. Виявлено зниження рівня кровообігу переважно в базальній і передній мозкових артеріях до закінчення раннього неонатального періоду і підвищення його в середніх мозкових артеріях до закінчення неонатального періоду. Відзначено наявність механізму перерозподілу кровообігу за рахунок ренального і, особливо, спланхнічного.

Целью настоящего исследования было изучение состояния органного кровотока у новорожденных с гипоксически-ишемической энцефалопатией (ГИЭ) тяжелой степени с целью выработки представлений о патогенезе его нарушений. Было обследовано 86 доношенных новорожденных с ГИЭ тяжелой степени с помощью допплерэхографии на 5 - 7-е, 14 - 16-е и 24 - 28-е сутки жизни. Изучен кровоток в аорте, легочной артерии, базальной, передней, средних мозговых артериях, почечной артерии и чревном стволе. В результате исследования нарушения органной гемодинамики отмечены в течение всего неонатального периода. Причиной длительного снижения сократительной способности миокарда может быть активация ренин-ангиотензиновой системы, что подтверждается наличием признаков повышенной пред- и постнагрузки. Выявлено снижение уровня кровотока преимущественно в базальной и передней мозговых артериях к окончанию раннего неонатального периода и повышение его в средних мозговых артериях к окончанию неонатального периода. Отмечено наличие механизма перераспределения кровообращения в пользу церебрального кровотока за счет ренального и, особенно, спланхнического.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.2-3

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського