РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000047057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пипа Л. В. 
Фармакокінетичні та фармакогенетичні підходи до оптимізації фармакотерапії токсоплазмозу у дітей фансідаром / Л. В. Пипа // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 1. - С. 75-79. - Бібліогр.: с.78-79. - укp.

Вказано, що препарати, які використовують для лікування токсоплазмозу, мають ряд побічних ефектів. Однак, відомо, що всі препарати, які містять аміногрупи, в тому числі піриметаміни і сульфаніламіди, які використовуються для лікування токсоплазмозу, метаболізуються в організмі шляхом ацетилювання. За цією ознакою людей поділяють на повільних і швидких ацетилянтів. Фенотип ацетилювання визначали за допомогою фармакологічного тестування з сульфадимезином, метаболіти якого визначали в сечі за допомогою реакції Bratto - Marchalle. З метою лікування призначали фансідар. Методика його призначення залежала від фенотипу ацетилювання, що дозволяє запобігти побічній дії препарату.

Указано, что препараты, которые используются для лечения токсоплазмоза, имеют ряд побочных эффектов. Однако, известно, что все препараты, которые содержат аминогруппы, в том числе пириметамины и сульфаниламиды, которые используются для лечения токсоплазмоза, метаболизируются в организме путем ацетилирования. По этому признаку людей делят на медленных и быстрых ацетилянтов. Фенотип ацетилирования определяли при помощи фармакологического тестирования с сульфадимезином, метаболиты которого определяли в моче при помощи реакции Bratto - Marchalle. С целью лечения назначали фансидар. Методика его назначения зависела от фенотипа ацетилирования, что позволяет избежать побочного действия препарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.517.58-52

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського