РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000048129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fenczyn J.  
The recreational activity of young people aged 12 to 18 after the undergoing of heart modification surgery / J. Fenczyn // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 19. - С. 88-107. - Библиогр.: 26 назв. - англ.

Зроблено припущення, що проведення хірургічної корекції хвороб серця спричинює виникнення у більшості пацієнтів і їх родичів специфічного відношення (у пацієнтів - підсилення страху як якості, у родичів - підсилення опікунських якостей). Досліджено 33 особи (12 дівчат і 21 хлопчик) віком 12 - 18-ти років, які зазнали в різні періоди свого життя хірургічне втручання з метою лікування хвороб серця (група Є) та порівняно одержані дані з контрольною групою (група К). Використано анкети STAI C.D. Spielbergera для вивчення страху як якості та оригінальну методику для опису й оцінки стану пацієнтів і їх родичів. За середніми груповими даними (шкала X-1 i X-2) анкети STAI не виявлено статистично істотної різниці між групами Є і К. Міжгрупове порівняння розподілу відсоткового тесту STAI показало, що хлопчики з групи К частіше досягали вищих результатів, ніж у групі Є. У контексті вибору рухової рекреаційної активності у молоді після кардіохірургічного втручання визначено обережність у оцінці власних можливостей. Стан батьків респондентів групи Є визначено як більш опікунський, ніж у групі К.

Сделано предположение, что проведение хирургической коррекции болезней сердца вызывает возникновение у большинства пациентов и их родственников специфического отношения - усиления страха как качества у пациентов и повышение опекунских качеств у родственников. Исследовано 33 человека (12 девочек и 21 мальчик) в возрасте 12 - 18 лет, подвергавшихся хирургической коррекции в случае болезней сердца (группа Э). Полученные результаты сравнены с данными контрольной группы (К). Анкетные данные показали, что мальчики из группы К чаще достигали высших результатов, чем в группе Е. В контексте выбора двигательной активности у молодёжи после после кардиохирургического вмешательства отмечена осторожность в оценке собственных возможностей. Состояние родителей респондентов группы Е определено как более опекунское чем в группе К.


Ключ. слова: young people, heart defects, recreational activity, fear, heart fear, parental attitudes
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.21-78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського