РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000050500<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров'я : Доп. міжнар. наук.-практ. конф. (анот.) / упоряд.: А. І. Грабченко; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2002. - 489 c. - укp.

На підставі результатів аналізу сучасних світових тенденцій зміни цілей і характеру суспільного виробництва та відповідної еволюції освітньої системи доведено необхідність переходу до якісно нового етапу гуманізації та гуманітаризації інженерної освіти з метою забезпечення неперервної психолого-педагогічної та професійно орієнтованої управлінської підготовки фахівців-лідерів. Описано інтелектуальні методи керування в нелінійних електромеханічних системах. Наведено загальні схеми керування, застосовані в нелінійних електромеханічних системах. Розглянуто сучасні тенденції високотехнологічних розробок у машинобудуванні, зокрема, нанотехнологію як технологію майбутнього. Висвітлено питання комплексної проблеми моніторингу, прогнозування та запобігання можливим наслідкам сезонних коливань водяних ресурсів на прикладі одного з регіонів Угорщини, для якого характерною рисою є небезпека повеней, що досягають масштабів екологічної катастрофи. Запропоновано методологію побудови інформаційних систем в електронній комерції, призначених для функціонування у Web-просторі. Обгрунтовано необхідність формального представлення знань предметних областей на базі онтологій у таких системах. На прикладах найбільш відомих проектів розробки онтологій для представлення лінгвістичних знань проаналізовано зональну структуру онтологій даного типу, обговорено принципи їх побудови та використання у сучасних інформаційних системах. Запропоновано шляхи розв'язання задачі ситуаційного керування складної системи, що характеризується великим обсягом вихідної інформації. З метою

визначення ефективного керування розроблено процедуру ідентифікації стану об'єкта в нечіткому середовищі. Проаналізовано засоби відмовостійкості для комерційних операційних систем. Досліджено алгоритми навчання багатошарового персептрона з застосуванням програмних пакетів Neural Network Toolbox (v.7.0) для MATLAB (v.6.1) та TRAJAN Neural Network Simulator (v.3.0). Обговорено територіальні системи, загальною метою розвитку яких є поступовий перехід за мінімальних втрат суспільства та без порушення діючих соціальних, екологічних обмежень в окіл допустимої траєкторії збалансованого зростання. Вказано напрями вирішення проблеми нових технологій захисту довкілля та утилізації відходів. Значну увагу приділено сучасним проблемам гуманітарних наук.

На основе результатов анализа современных мировых тенденций изменения целей и характера общественного производства и соответствующей эволюции образовательной системы доказана необходимость перехода к качественно новому этапу гуманизации и гуманитаризации инженерного образования, суть которого состоит в обеспечении непрерывной психолого-педагогической и профессионально ориентированной управленческой подготовки специалистов-лидеров. Приведен обзор интеллектуальных методов управления в нелинейных электромеханических системах. Даны общие схемы управления, использованные в нелинейных электромеханических системах. Рассмотрены современные тенденции високотехнологических разработок в машиностроении, в частности, нанотехнологию как технологию будущего. Освещены вопросы комплексной проблемы мониторинга, прогнозирования и предупреджения возможных последствий сезонных колебаний водных ресурсов на примере одного из регионов Венгрии, для которого характерной чертой является опасность наводнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА623481 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського