РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000051803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абросимова С. В. 
Нариси історії архівної справи в Україні : Навч. посіб. для студ. іст. фак-тів вищ. навч. закл. / С. В. Абросимова, В. В. Бездрабко, В. В. Болдирєв, І. Л. Бутич, Л. М. Васько, І. Н. Войцехівська, В. М. Волковинський, Л. З. Гісцова, С. М. Горін; Укр. наук.-дослід. ін-т арх. справи та документознавства. - К. : Вид. дім "КМ Академія", 2002. - 612 c. - укp.

Висвітлено історію архівної справи в Україні від найдавніших часів до сьогодення, зокрема, періоду Київської Русі та Галицько-Волинської держави, адміністративних та судових установ литовсько-польської доби (XV - першої половини XVII ст.). Проаналізовано зміни в адміністративно-територіальному устрої України-Гетьманщини в другій половині XVII ст. та їх вплив на становище архівів. Розглянуто організацію архівної справи на Лівобережній Україні у XVIII ст. Описано архіви адміністративних та судових установ Правобережної України другої половини XVII - кінця XVIII ст., монастирські архіви Волині, магнатські та шляхетські архіви, архіви Галичини, зокрема, земських актів у Львові, висвітлено розвиток архівної справи в Закарпатті. Розкрито вплив адміністративних реформ 1780-х рр. - ХІХ ст. в Російській імперії на архівну справу в Україні. Охарактеризовано документальні колекції науково-історичних установ і товариств та приватних наукових архівах в Україні ХІХ - початку ХХ ст. Досліджено архіви, що функціонували на західноукраїнських землях ХІХ - першої половини ХХ ст., в Україні у 1917 - 1920-х рр., проаналізовано розвиток архівної справи в УСРР 1920 - 1930-х рр. Детально розглянуто архіви Комуністичної партії України: формування, структуру (1918 - 1991 рр.). Особливу увагу приділено архівам УРСР у роки Другої світової війни, архівному будівництву в УРСР у 1945 - 1991 рр., українським архівним центрам за кордоном та розвитку архівної справи в незалежній Україні у 1991 - 2001 рр.

Освещена история архивного дела в Украине от давних времен до современности, в частности, периода Киевской Руси и Галицко-Волынского государства, административных и судебных учреждений литовско-польской эпохи (XV - первой половины XVII в.). Проанализированы изменения в административно-территориальном строе Украины-Гетьманщины во второй половине XVII в. и их влияние на состояние архивов. Рассмотрена организация архивного дела на Левобережной Украине XVIII в. Описаны архивы административных и судебных учреждений Правобережной Украины второй половины XVII - конца XVIII вв., монастырские архивы Волыни, магнатские архивы, архивы Галиции, в частности гродских и земских актов во Львове, освещено развитие архивного дела в Закарпатье. Раскрыто влияние административных реформ 1780-х гг. - ХІХ в. в Российской империи на архивное дело в Украине. Охарактеризованы документальные коллекции научно-исторических учреждений и товариществ, а также частных научных архивов в Украине в ХІХ - начале ХХ вв. Изучены архивы, которые функционировали на западноукраинских землях ХІХ - первой половине ХХ вв., в Украине в 1917 - 1920-х гг., проанализировано развитие архивного дела в УССР 1920 - 1930-х гг. Детально рассмотрены архивы Коммунистической партии Украины: формирование, структура (1918 - 1991 гг.). Особое внимание уделено архивам УССР в годы Второй мировой войны, архивному строительству в УССР в 1945 - 1991 гг., украинским архивным центрам за рубежом и развитию архивного дела в независимой Украине в 1991 - 2001 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського