РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000062599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гальцов І. О. 
Підвищення якості металоконструкцій з аустенітної, метастабільної сталі / І. О. Гальцов; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2003. - 19 c. - укp.

Вивчено розподіл залишкових напруг, появу неметалевих включень, міжкристалітної корозії, тріщин, релаксації напруг і процесів формозміни (деформацій), зміни зони пластичних деформацій "2Вп" залежно від швидкості охолодження звареного з'єднання сталі 10Х13Г18ДУ. Сформульовано та доведено, що в результаті термодеформаційного циклу зварювання на метал шва й ПШЗ даної сталі, залежно від швидкості охолодження, газового захисту й особливостей протікання фазоструктурних перетворення, підвищується межа плинності <$Esigma sub roman т> металу шва (у 1,7 разів за умов зварювання в середовищі <$Eroman CO sub 2> і 1,4 разів в Ar) та ПШЗ (в 1,4 разів за умов зварювання в середовищі <$Eroman CO sub 2> і 1,12 разів в Ar), що надалі визначає появу залишкових напруг, які дорівнюють <$E(2~ symbol Ш ~2,5) sigma sub roman т>. Розроблено математичну модель та виявлено основні закономірності формування залишкових напруг у сталі 10Х13Г18ДУ за зміною <$Ealpha>-фази (мартенситу) (<$Esigma sub roman залишк. ~=~ roman f> (<$Ealpha>-фази)). Вивчено причини зміни деформативності конструкції від кінетики перерозподілу залишкових напруг у часі (релаксації) <$Esigma sub roman залишк. ~=~ roman f> (f-прогину). Досліджено поводження сталі 10Х13Г18ДУ за умов високотемпературного нагрівання та показано, що знизити рівень напруг, небажаних структур, фаз та імовірності утворення тріщин можна за умов зменшення часу перебування металу шва і ЗТВ у критичному інтервалі температур фазоструктурних перетворень <$E450~ symbol Ш ~800~ symbol Р roman C>. Установлено, що досягнення таких таких умов є можливим у разі застосування примусового охолодження звареного з'єднання.

Визначено, що оптимальною швидкістю примусового охолодження є: <$Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~=~95~ symbol Ш ~100~ symbol Р C"/"с}>, але не більше <$Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~=~120~ symbol Р C"/"с}> за температур <$E600~ symbol Ш ~500~ symbol Р roman C>, ресурсоощадний теплопоглинач з активованим (вируючим) шаром рідини <$Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~=~110~ symbol Ш ~115~ symbol Р C"/"с}> і в якому застосовується пористий матеріал (скловата, мінераловата), просочений рідиною (<$Eroman {W sub 6~-~5 sup охол ~=~20~ symbol Ш ~25~ symbol Р C"/"с}>).


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326982 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського