РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000065328<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Традиції та новаторство у містобудуванні України : Щорічник Держбуду України. Вип. 5. Архітектурна спадщина України / ред.: В. Тимофієнко, А. Пучков; Держ. ком. України з буд-ва та архіт., Упр. реставр. та реконструкції іст. забудови, Держ. наук.-дослід. ін-т теорії та історії архіт. і містобудування, Голов. упр. містобудування і архіт. Київ. міськдержадмін., Укр. акад. архіт.. - К., 2002. - 471 с. - укp.

Проаналізовано розвиток містобудування України протягом століть на різних історичних етапах, роль творчої взаємодії традицій та новаторства у зазначеному процесі, внесок майстрів архітектури та містобудування у складання та наслідування традицій та перетворення їх на новації. Наведено відомості з історії створення міських комплексів, архітектурних ансамблів та окремих споруд. Описано особливості еволюції містобудівної структури Кам'янця-Подільського в ХІ - XVII ст. Висвітлено стильові риси архітектури та монументально-декоративного мистецтва українського бароко. Розглянуто питання про містобудівну трасформацію м.Станіслав (Івано-Франківськ) у XVII - ХІХ ст., містобудівні особливості локалізації палацово-паркових ансамблів Волині у другій половині XVIII - першій половині ХІХ ст. Розкрито методологічні засади студіювання історії архітектури Києва кінця ХІХ - початку ХХ ст., історичні умови та періоди розвитку містобудування західного регіону України, зокрема в Ужгороді у 1918 - 1939 рр.

Проанализированы развитие градостроительства Украины на протяжении веков на разных исторических этапах, роль творческого взаимодействия традиций и новаторства в указанном процессе, вклад мастеров архитектуры и градостроения в составление и наследование традиций, преобразования их на новации. Приведены сведения по истории создания городских комплексов, архитектурных ансамблей и отдельных сооружений. Описаны особенности эволюции градостроительной структуры Каменца-Подольского в XI - XVII ст. Освещены стилевые черты архитектуры и монументально-декоративного искусства украинского барокко. Рассмотрены вопросы о градостроительной трансформации г.Станислав (Ивано-Франковск) в XVII - ХІХ ст., градостроительные особенности локализации дворцово-парковых ансамблей Волыни во второй половине XVIII - первой половине ХІХ ст. Раскрыты методологические основы студиирования истории архитектуры Киева конца ХІХ - начала ХХ ст., исторические условия и периоды развития градостроения западного региона Украины, в частности в г.Ужгород в 1918 - 1939 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр)-17 + Н8я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69228 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського