РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000067322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сірик О. Г. 
Вдосконалення моделі утворення уступу / О. Г. Сірик, В. О. Пеньков, О. В. Грабар // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 18. - С. 149-158. - укp.

На підставі затверджених чинних нормативних документів розглянуто питання вдосконалення моделі утворення уступу, а також проведено проектування споруд на подрібнених територіях Центрального району Донбасу. Зазначено, що уступ є наслідком нерівномірних осідань суміжних блоків гірських порід. На базі геометричних розрахунків одержано формули висоти уступу за допомогою моделі спільного прогину двох блоків корінних порід кам'яновугільного періоду з прослизанням по площині слабого контакту. Дана модель утворення уступу не враховує наявність зверху корінних порід потужного чохла четвертинних відкладень, який, прогинаючись над утворюваною сходинкою, проявляється у вигляді опукло-вгнутої кривизни малих радіусів. В цьому шарі наносів знаходяться переважно всі фундаменти будівель і інженерних споруд, мережі підземних комунікацій, а на поверхні його - верхня будова залізниць, автомобільних доріг, всі елементи вертикального планування міст. Запропонована модель призначена для більш точного відтворення процесу формування уступу в шарі наносів і розрахунку внутрішніх зусиль в елементах конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського