РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000068172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Глушко М. С. 
Генезис тваринного запрягу в Україні. (Культурно-історична проблема) : Моногр. / М. С. Глушко; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 448 c. - Бібліогр.: с. 370-400. - укp.

На підставі узагальнення значного масиву першоджерел (етнографічних, археологічних, писемних, лінгвістичних) уперше в етнологічній науці розглянуто особливості застосування вола та коня як тяглової сили в Україні. Проаналізовано етапи розвитку парного, одинарного та інших видів їх запрягу в сухопутних засобах пересування та орних знаряддях праці у період з доби енеоліту до ХХ ст., а також походження пов'язаних з ними невід'ємних компонентів - різних моделей тяглових приладів, волової та кінної упряжі. Наведено дохристиянські уявлення про вола і коня. Охарактеризовано запряг робочої худоби як складний аспект культуро- та етногенезу українців.

На основе обобщения значительного массива первоисточников (этнографических, археологических, письменных, лингвистических) впервые в этнологической науке рассмотрены особенности применения вола и коня как тягловой силы в Украине. Проанализированы этапы развития парного, одинарного и других видов их запряжки в сухопутных средствах передвижения и пахотных орудиях труда в период с эпохи энеолита - ХХ ст. Рассмотрены вопросы происхождения связанных с ними неотъемлемых компонентов - различных моделей тяговых приспособлений, воловой и конной упряжки. Приведены дохристианские представления о воле и коне, охарактеризована запряжка рабочего скота как сложный аспект культуро- та этногенеза украинцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-415 + Т594.15 + Ш3(0)941-694

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС38044 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського