РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000080045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Манджос О. П. 
Взаємодія вірусних та полінуклеотидних індукторів з клітиною як первинний сигнал продукції інтерферонів I типу / О. П. Манджос; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Досліджено початкові стадії індукції інтерферонів (ІФН) I типу під дією вірусних і полінуклеотидних індукторів. Встановлено здатність іммобілізованих дволанцюгових РНК (длРНК) викликати продукцію ІФН I типу. З'ясовано, що за часовими характеристиками індукція ІФН I типу за допомогою іммобілізованих длРНК виявилася подібною до незв'язних індукторів - вірусу везикулярного стоматиту (ВВС) і длРНК. Показано зміни мікрозв'язків вільних і анулярних ліпідів мембран тимоцитів і спленоцитів щурів під час вірусної та полірибонуклеотидної індукції, яка була вивчена за допомогою флуоресцентного зонду - пірену. Відзначено зміни активності маркерних ферментів мембран клітин під дією полірибонуклеотидів і ВВС. Вперше проведено пряме спостереження за зовнішньою поверхнею клітин під час їх взаємодії з полірибонуклеотидним індуктором за допомогою атомно-силової мікроскопії. З'ясовано, що найбільш виражені структурно-функціональні зміни мембран клітин за умов дії длРНК відбуваються на 10 - 30-й хв. після початку контакту клітин з індукторами ІФН. На підставі аналізу відомих і одержаних даних доведено вирішальне значення первинного впливу вірусних і полінуклеотидних індукторів на мембрани клітин для початку синтезу ІФН I типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.3*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348716 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського