РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000080178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дроздова О. О. 
Вивчення механізму протизапальної дії бутаксану / О. О. Дроздова, О. А. Гісцева // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 4. - С. 23-26. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено досліди з вивчення механізму протизапальної дії бутаксану за трьома напрямками: впливом на рівень простагландинів у плазмі крові за умов експериментального запалення у щурів, впливом на вміст калікреїну і калікреїногену у плазмі крові у нормі та за умов запалення у щурів, впливом на накопичення малонового діальдегіду (МДА) за <$Eroman НАДФН sup +>- і <$Eroman Fe sup 2 +>-аскорбатзалежного перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) мікросом печінки щурів. Як препарат порівняння використано диклофенак. Аналіз представлених даних показує, що на фоні дії бутаксану спостерігали виражений пригнічуючий ефект на рівень ПГ Е1: зниження вмісту в плазмі на 37,9 % у порівнянні з інтактними тваринами. В експерименті з карагеніновим набряком у щурів (дослідна група) рівень калікреїногену і калікреїну підвищувався на 21,3 і 24,2 % відповідно в порівнянні з інтактною групою тварин. Під дією бутаксану вміст калікреїногену збільшився на 9,3 %, а калікреїну було на 53,1 % менше, ніж у нелікованих щурів. У щурів з карагеніновим набряком, які одержували бутаксан, рівень калікреїногену підвищувався на 15,5 %, а вміст калікреїну зменшувався на 46,3 % у порівнянні з групою нелікованих тварин. У концентрації 25 мкМ (7,0 мг/л) бутаксан знижував накопичення МДА за всіх способів інкубації ПОЛ на 79 - 84 % у порівнянні з контролем. Бутаксан у концентрації 50 мкМ і 75 мкМ викликав інгібування <$Eroman Fe sup 2 +>-аскорбатзалежного ПОЛ на 59,1 і 24,8 % відповідно.

Проведены исследования по изучению механизма противовоспалительного действия бутаксана по трем направлениям: влияние на уровень простагландинов в плазме крови в условиях экспериментального воспаления у крыс, влияние на содержание калликреина и калликреиногена в плазме крови в норме и в условиях воспаления у крыс, влияние на накопление МДА при <$Eroman НАДФН sup +>- и <$Eroman Fe sup 2 +>-аскорбатзависимом ПОЛ микросом печени крыс. В качестве препарата сравнения использовали диклофенак. Анализ представленных данных показывает, что на фоне действия бутаксана наблюдали выраженный угнетающий эффект на уровень ПГ Е1: снижение содержания в плазме на 37,9 % в сравнении с интактными животными. В эксперименте с каррагениновым отеком у крыс (опытная группа) уровень калликреиногена и калликреина повышался на 21,3 и 24,2 % сответственно в сравнении с интактной группой животных. Под действием бутаксана содержание калликреиногена увеличилось на 9,3 %, а калликреина было на 53,1 % меньше, чем у нелеченых крыс. У крыс с каррагениновым отеком, которые получали бутаксан, уровень калликреиногена повышался на 15,5 %, а содержание калликреина уменьшалось на 46,3 % в сравнении с группой нелеченых животных. В концентрации 25 мкМ (7,0 мг/л) бутаксан снижал накопление МДА при всех способах инкубации ПОЛ на 79 - 84 % в сравнении с контролем. Бутаксан в концентрации 50 мкМ и 75 мкМ вызывал ингибирование <$Eroman Fe sup 2 +>-аскорбатзависимого ПОЛ на 59,1 и 24,8 % соответственно.

The research in studying the mechanism of the anti-inflammatory action of butaxan has been carried out in three directions. They are the influence of the prostaglandins level in blood plasma in the conditions of the experimental inflammation in rats, the influence on the kallikrein and kallikreinogen content in blood plasma in norm and in the conditions of the inflammation in rats and the influence on МDА accumulation at <$Eroman NADF sup +>-Н-<$Eroman Fe sup 2 +>-ascorbate-depending PОL of microsomes of the rat's liver. Diclofenacsodium was used as a reference drug. The data analysis has shown that the marked inhibiting effect was observed on the background of the butaxan's action on the PG E1 level: the content decrease in plasma in 37.9 % comparing with the intact animals. In the experiment with rat's carrageen oedema (the experimental group) the level of the kallikrein and kallikreinogen increased in 21.3 % and 24.2 % respectively comparing with the intact group of the animals. The kallikreinogen content under the action of butaxan increased in 9.3 %. The kallikrein content was 53.1 % less than in the untreated rats. The level of kallikreinogen in rats with carrageen oedema treated with butaxan increased in 15.5 % and the kallikrein content decreased in 46.3 % comparing with the group of the untreated animals. Butaxan in the concentration of 25 mkM (7.0 mg/l) reduced the accumulation of МDА in all ways of the PОL incubation in 79 - 84 % comparing with the control group. Butaxan in the concentration of 50 mkM and 75 mkM caused inhibition of <$Eroman Fe sup 2 +>-ascorbate-depending PОL in 59.1 % and 24.8 % respectively.


Ключ. слова: Бутаксан, протизапальна дія, простагландини, кініни, перекисне окиснення ліпідів
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського