РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000081577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вісник Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка / ред.: М. О. Носко. - Чернігів, 2006. - 201 с. - (Іст. науки; Вип. 34(4)). - укp. - рус.

Висвітлено малодосліджені питання історії країн Європи та Азії доби середньовіччя, Нового та Новітнього періодів, основні напрямки вивчення всесвітньої історії в Україні. Проаналізовано рівень життя китайського селянства в середні віки, міжетнічні та міжконфесійні відносини в державах Піренейського півострова і національну політику їх урядів до інородців та іновірців у XV - XVII ст. Розкрито внесок у реформування медичної освіти в лютеранських університетах Німеччини відомого реформатора Ф.Меланхтона в XVI ст., роль дипломата і літератора О.Грибоєдова у створенні та підписанні Туркманчайського трактату щодо входження до складу Росії територій Закавказзя в першій половині ХІХ ст. Викладено основні напрямки наукових та культурних українсько-чеських взаємовідносин у 1920-х рр. Розкрито зовнішньополітичний аспект державно-політичної кризи в Болгарії після смерті царя Бориса ІІІ в серпні - жовтні 1943 р., політику Великобританії на Кіпрі під час національно-визвольної боротьби 1955 - 1960 рр., її роль у формуванні державницьких структур в колонії. Розглянуто проблеми взаємовідносин держави і суспільства в Болгарії у період 1985 - 1989 рр. в контексті дисидентського руху та в напрямку демократизації суспільства, діяльність німецьких політичних фондів в Україні в 1990 - 2005 рр., розкрито їх роль у розвитку структур громадянського суспільства в державі. Проаналізовано основні напрямки та перспективи співпраці парламенту України та Великобританії в 1991 - 2005 рр., тенденції розвитку українсько-австрійського економічного співробітництва в даний період.

Освещены вопросы истории стран Европы и Азии эпохи Средневековья, Нового и Новейшего периодов, основные направления изучения всемирной истории в Украине. Проанализированы уровень жизни китайского крестьянства в средние века, межэтнические и межконфессионные отношения в государствах Пиренейского полуострова и национальная политика их правительств к инородцам и иноверцам в XV - XVII ст. Раскрыты вклад в реформирование медицинского образования в лютеранских университетах Германии известного реформатора Ф.Меланхтона в XVI ст., роль дипломата и литератора А.Грибоедова в создании и подписании Туркманчайского трактата относительно вхождения в состав России территорий Закавказья в первой половине ХІХ ст. Изложены основные направления научных и культурных украинско-чешских взаимоотношений в 1920-х гг. Определены внешнеполитический аспект государственно-политического кризиса в Болгарии после смерти царя Бориса ІІІ в августе - октябре 1943 г., политика Великобритании на Кипре в период национально-освободительной борьбы 1955 - 1960 гг., её роль в формировании государственнических структур в коллонии. Рассмотрены проблемы взаимоотношений государства и общества в Болгарии в период 1985 - 1989 гг. в контексте диссидентского движения и в направлении демократизации общества, деятельность немецких политических фондов в Украине в 1990 - 2005 гг., раскрыта их роль в развитии структур гражданского общества в государстве. Проанализированы основные направления и перспективы сотрудничества парламента Украины и Великобритании в 1991 - 2005 гг., тенденции развития украинско-австрийского экономического сотрудничества в данный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71858 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського