РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000081808<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горобець В.  
"Волимо царя східного..." Український Гетьманат та російська династія до і після Переяслава / В. Горобець; Укр. наук. ін-т Гарвард. ун-ту. - К. : Критика, 2007. - 464 c. - (Крит. студії / Ін-т критики). - укp.

Проаналізовано найскладніший і найсуперечливіший період взаємин Гетьманату та російської династії Романових - від середини XVII ст. до ліквідації української автономії Катериною ІІ. Особливу увагу приділено причинам і політико-правовому наповненню даних стосунків, питанням міжнародних відносин у Східній Європі, соціально-політичній трансформації всередині Гетьманату, які впливали на українсько-російську інтеграцію. Розкрито сутність української політики Петра І з метою реконструкції мотивів політичної переорієнтації гетьмана І.Мазепи та визначення причин занепаду Гетьманату в "післямазепинську" добу.

Проанализирован наиболеее сложный и противоречивый период взаимоотношений Гетманата и российской династии Романовых - с середины XVII в. до ликвидации украинской автономии Еатериной ІІ. Особое внимание уделено причинам и политико-правовому наполнению данных отношений, вопросам международных отношений в Восточной Европе, социально-политической трансформации внутри Гетманата, влияющих на украинско-российскую интеграцию. Раскрыта сущность украинской политики Петра І с целью реконструкции мотивов политической переориентации гетмана И.Мазепы и определения причин упадка Гетманата в "послемазеповскую" эпоху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-5 + Т3(2)4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського