РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000085399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбач Н.  
Життя та творчість Тараса Шевченка / Н. Горбач. - Л. : Каменяр, 2005. - 303 c. - Бібліогр.: с. 298-301. - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях видатного українського поета Т.Шевченка. Наведено відомості про його родовід, дитячі роки, період кріпацької неволі та навчання в Академії мистецтв у Петербурзі. Розглянуто творчу та громадську діяльність, детально проаналізовано період заслання. Висвітлено релігійні переконання, філософський світогляд і поетичну майстерність Т.Шевченка. Розкрито історію написання російськомовних творів митця, проаналізовано поеми "Єретик" і "Марія". Показано суттєвий вплив творчості Г.Сковороди, М.Гоголя, П.Куліша на формування ідейних переконань Т.Шевченка. Розглянуто злочинну завойовницьку політику російського імперіалізму на чолі з царем Миколою I на Кавказі та в Європі. З урахуванням даних історичних реалій більш точно з'ясовано логіку поведінки царських генералів III відділення стосовно покарання Т.Шевченка. Здійснено немарксистський аналіз філософського світогляду поета, на підставі якого переосмислено його роль та значення в історії української та світової філософії. Наведено сучасні інтерпретації творчої спадщини Т.Шевченка.

Освещен жизненный и творческий путь выдающегося украинского поэта Т.Шевченко. Приведены сведения о его родословной, детских годах, периодах крепостной неволи и обучения в Академии искусств в Петербурге. Рассмотрена творческая и общественная деятельность, детально проанализирован период ссылки. Освещены религиозные убеждения, философское мировоззрение и поэтическае мастерство Т.Шевченко. Раскрыта история написания его русскоязычных произведений, проанализированы поэмы "Еретик" и "Мария". Показано существенное влияние творчества Г.Сковороды, Н.Гоголя, П.Кулиша на формирование идейных убеждений Т.Шевченко. Рассмотрена преступная деятельность русского империализма во главе с царем Николаем I на Кавказе и в Европе. С учетом данных исторических реалий более точно установлена логика поведения царских генералов III отделения относительно наказания Т.Шевченко. Осуществлен немарксистский анализ философского мировоззрения поэта, на основании которого переосмыслена его роль и значение в истории украинской и мировой философии. Представлены современные интерпретации творческого наследия Т.Шевченко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко,Т.Г. 4,0 + Ю3(4УКР)5-8 Шевченко Т.Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668038 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського