РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000086660<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хвисюк А. Н. 
Инсультная служба в XXI веке: роль семейного врача / А. Н. Хвисюк, В. А. Яворская, Ю. В. Фломин, А. В. Гребенюк // Пробл. мед. науки та освіти. - 2005. - № 3. - С. 5-8. - Библиогр.: с. 8 - рус.

Наголошено, що цереброваскулярні захворювання та інсульт - це актуальні медико-соціальні проблеми як в Україні, так і у світі. Удосконалення системи охорони здоров'я та сучасної структури інсультної допомоги з акцентом на профілактику та контроль розповсюджуваності факторів ризику в популяції є найбільш важливими кроками, що спрямовані на зниження інсультів в суспільстві. Сімейні лікарі відіграють ключову роль в реалізації стратегії зниження ризику судинних захворювань мозку, в першу чергу за рахунок підвищення рівня знань населення, зокрема про шкідливість паління. Своєчасна та правильна реакція хворих та їх оточення на ознаки інсульту (негайний дзвінок 03), поряд з оперативною роботою служби швидкої допомоги, розпізнавання інсульту та доставка в спеціалізовані заклади, є запорукою успішного лікування. Госпіталізація в інсультний блок, комплексна реабілітація та диспансерний догляд, що координується Центрами контролю та профілактики інсульту (за типом створених в деяких провінціях Канади, що доказали свою ефективність) сприяють значному зниженню захворюванності, смертності та ступеня інвалідності внаслідок інсульту.

Указано, что цереброваскулярные заболевания и инсульт продолжают быть в числе наиболее актуальных медико-социальных проблем как в Украине, так и в мире. Совершенствование системы здравоохранения и создание современной структуры инсультной помощи с акцентом на профилактику и контроль распространенности факторов риска в популяции являются наиболее важными шагами, направленными на снижение бремени инсульта в обществе. Семейные врачи играют ключевую роль в реализации снижения риска сосудистых заболеваний мозга, в первую очередь за счет улучшения контроля артериальной гипертензии и сахарного диабета, а также повышения уровня знаний населения, в частности о вреде курения, о необходимости его ограничения. Современная и правильная реакция больных и их окружения на признаки инсульта (немедленный звонок 03), наряду с оперативной работой службы скорой помощи являются залогом успешного лечения. Госпитализация в инсультный блок, комплексная реабилитация и длительное диспансерное наблюдение, координируемое Центрами контроля и профилактики инсульта (по типу недавно созданных, но уже доказавших свою эффективность в некоторых провинциях Канады), способствуют значительному снижению заболеваемости, смертности и степени инвалидности вследствие инсульта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського