РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000088269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марголіна І. Є. 
Київська обитель Святого Кирила / І. Є. Марголіна, В. І. Ульяновський. - К. : Либідь, 2005. - 350 c. - укp.

Вперше представлено повну історію Кирилівської обителі протягом XII - XVIII ст. Запропоновано нові гіпотези щодо часу та обставин заснування храму, його посвяти Св.Кирилу Алексадрійському, архітектурних особливостей та системи фрескового розпису. На підставі віднайдених архівних документів детально описано духовне та побутове життя монастиря - його ігуменів, братії, прочан, а також систему господарювання та боротьбу за землі і рухоме майно, принципи та обставини прийняття послушників і монахів, зв'язки обителі з козацтвом та Січчю. Показано роль меценатів монастиря в його розвитку - кн. К.К.Острозького, Є.Гулевичівни, Б.Хмельницького, І.Мазепи. Детально вітворено історію відкриття давніх кирилівських фресок на початку 80-х років XIX ст. А.Праховим та М.Врубелем. Проаналізовано врубелівські стінописи та ікони, висвітлено духовні засади творчості художника та здійснено реконструкцію Кирилівського некрополя в самому храмі, на монастирському подвір'ї та окремому Кирилівському цвинтарі.

Впервые представлена полная история Кириловской обители на протяжении XII - XVIII ст. Обоснованы новые гипотезы относительно времени и обстоятельств основания храма, его посвящения Св.Кирилу Александрийскому, архитектурных особенностей и системы фресковой росписи. На основе изучения вновь найденых архивных документов детально описана духовная и бытовая жизнь монастыря - его игуменов, братии, прочан, а также система хозяйствования и борьба за землю и движимое имущество, принципы и обстоятельства принятия послушников и монахов, связи обители с казачеством и Сечью. Показана роль меценатов монастыря в его развитии - кн. К.К.Острожского, Е.Гулевичевны, Б.Хмельницкого, М.Харенка, И.Мазепы. Детально восстановлена история открытия давних кириловских фресок в начале 80-х гг. XIX ст. А.Праховым и М.Врубелем. Проанализированы врубелевские стенные росписи и иконы, освещены духовные основы творчества художника и осуществлена реконструкция Кириловского некрополя в самом храме, на монастырском подворье и отдельном Кириловском кладбище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26707 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського