РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000089956<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Винокур І.  
Літописний Губин / І. Винокур // Київ. старовина. - 2006. - № 4. - С. 22-29. - Бібліогр.: с. 28-29. - укp.

Розглянуто сторінки історії Болохівської землі - своєрідного соціально-політичного утворення, що діяло на землях Південно-Західної Русі у період феодального роздроблення. Наведено відомості про давньоруське місто Губин, яке разом з іншими осередками Болохівщини в XII - XIII ст. опинилося у складній соціально-політичній ситуації. Зазначено, що дані Іпатіївського літопису та археологічні матеріали, виявлені під час його розкопок, свідчать про важливий соціально-політичний статус міста та підкреслюють роль боярської олігархії у військово-політичних подіях того часу.

Рассмотрены страницы истории Болоховской земли - своеобразного социально-политического образования, действовавшего на землях Южно-Западной Руси в период феодальной раздробленности. Представлены сведения о древнерусском городе Губин, который вместе с другими центрами Болоховщины в XII - XIII ст. оказался в сложной социально-политической ситуации. Указано, что данные Ипатиевской летописи и археологические материалы, выявленные во время его раскопок, свидетельствуют о важном социально-политическом статусе города и подчеркивают роль боярской олигархии в военно-политических событиях того времени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського