РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000092131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Молодь в історії Житомирщини : студ. наук. конф., 27 верес. 2007 р., Житомир / ред.: П. Ю. Саух; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. - Житомир, 2007. - 286 с. - укp.

Висвітлено історію Волині та Житомирщини з найдавніших часів до сучасного періоду. Наведено результати історико-археологічного дослідження слов'янського городища в с.Городище Черняхівського району Житомирської області. Розглянуто питання про розселення росіян-старообрядців у другій половині XVII - першій половині ХХ ст. на території східної Волині. Проаналізовано польський національно-визвольний рух 1863 - 1864 рр. на Житомирщині, культура регіону у ХІХ - початку ХХ ст., релігійний чинник у політиці українських урядів 1917 - 1919 рр. Описано систему розвитку освіти в даному регіоні в 1920-х рр., розкрито політику коренізації у 1920 - 1930 рр., Голодомору 1932 - 1933 рр. на основі документальних джерел. Висвітлено окупаційний режим, партизанський та підпільний рух на Житомирщині у період Великої Вітчизняної війни, діяльність ОУН та УПА в національно-визвольному русі першої половини 1940-х рр., відродження культури краю у повоєнний період. Визначено роль музеїв у вихованні патріотів України у сучасний період.

Освещена история Волыни и Житомирской области с древнейших времён до современного периода. Приведены результаты историко-археологического исследования славянского городища в с.Городище Черняховского района Житомирской области. Рассмотрен вопрос о расселении россиян-старообрядцев во второй половине XVII - первой половине ХХ ст. на территории восточной Волыни. Проанализированы польское национально-освободительное движение 1863 - 1864 гг. в Житомирском регионе, культура края в ХІХ - начале ХХ ст., религиозный фактор в политике украинских правительств 1917 - 1919 гг. Описана система развития образования в данном регионе в 1920-х гг., раскрыты политика коренезации в 1920 - 1930 гг., Голодомора 1932 - 1933 гг. на основе документальных источников. Освещены оккупационный режим, партизанское и подпольное движение в Житомирском регионе в период Великой Отечественной войны, деятельность ОУН и УПА в национально-освободительном движении первой половины 1940-х гг., возрождение культуры края в послевоенный период. Определена роль музеев в воспитании патриотов Украины в современный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЖИТ)0-298я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73386 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського