РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000092231<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ольховская Е. В. 
Морфологические этапы развития архитектуры университетских центров в городах Украины / Е. В. Ольховская // Містобудування та терит. планув. - 2006. - Вип. 23. - С. 204-216. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Доведено, що університетські центри споконвічно виникали в історичних, культурних територіальних центрах на основі братніх шкіл: у Києві, Острозі, Львові, Чернігові, Харкові, Переяславі (Переяслав-Хмельницький). У результаті історичних подій до XVІІІ ст. збереглися лише деякі з вищих навчальних закладів: у Києві, Львові, Харкові. Архітектура будинків цих університетських центрів розвивалася за аналогією з загальноєвропейськими тенденціями. Київ, як центральне місто українських земель, мав можливість одержати спеціально створений для нього ансамбль будинків університету. В інших територіальних центрах України розвиток архітектурного простору університетських центрів відбувався за необхідності, залежно від збільшення кафедр і розвитку наукових досліджень; будівництво нових корпусів супроводжувалося використанням і реконструкцією репрезентативних будівель, стильові характеристики яких відповідали сформованим нормам сприйняття в міському середовищі.

Отмечено, что университетские центры изначально возникали в исторических, культурных территориальных центрах на основе братских школ: в Киеве, Остроге, Львове, Чернигове, Харькове, Переяславе (Переяслав-Хмельницкий). В результате исторических событий к ХVІІІ ст. сохранились лишь некоторые из высших учебных заведений: в Киеве, Львове, Харькове. Архитектура зданий этих университетских центров развивалась по аналогии с общеевропейскими тенденциями. Киев как центральный город украинских земель, имел возможность получить специально созданный для него ансамбль зданий университета. В других территориальных центрах Украины развитие архитектурного пространства университетских центров происходило по мере необходимости, в зависимости от увеличения кафедр и развития научных исследований; строительство новых корпусов сопровождалось использованием и реконструкцией репрезентативных зданий, стилевые характеристики которых отвечали сформированным нормам восприятие в городской среде.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського