РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000094483<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воскобойник Л. Г. 
Онкогенна активація генів RET, BRAF та NTRK1 в доброякісних та злоякісних післячорнобильських пухлинах щитовидної залози / Л. Г. Воскобойник // Ендокринологія. - 2007. - 12, № 1. - С. 33-47. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Молекулярно-біологічно та морфологічно проаналізовано 59 післячорнобильських пухлин (35 папілярних карцином і 24 фолікулярні аденоми) щитовидної залози (ЩЗ) з латентним періодом понад 10 років, тобто з часом, що минув між Чорнобильською катастрофою і оперативним втручанням. У всіх випадках досліджено відносно незмінену тканину ЩЗ. Встановлено, що частка RET/PTC-перебудов у папілярних карциномах (ПК) ЩЗ становить 51,4 % з превалюванням найрозповсюдженіших RET/PTC1 та RET/PTC3-альтерацій (34,3 %) у порівнянні з RET/PTCХ (17,1 %). Відсоток точкових мутацій V600E гена BRAF також є достатньо високим - 24 %. Одночасну експресію генів RET/PTC3 та мутованого BRAF визначено в одній ПК (2,9 %). Транслокації гена NTRK1, так звані TRK-перебудови, знайдено в двох випадках ПК (5,7 %). Наявність химерного гена AKAP9-BRAF не було виявлено в жодному з досліджених зразків. Загалом, присутність будь-яких генетичних змін встановлена в 71,4 % випадків ПК.

На противагу ПК, у 25 % фолікулярних аденом (ФА) виявлено лише присутність невідомих, так званих RET/PTCХ-перебудов, що відрізняються від класичних RET/PTC1 та RET/PTC3-альтерацій. Цей відсоток був дещо вищим у порівнянні з папілярними карциномами (17,1 %). Крім того, в одному випадку ФА мала місце транслокація TRK за одночасної експресії химерного гена RET/PTCХ (4,2 %). Отже, в післячорнобильських ПК з латентним періодом більше 10-ти років генетичні порушення виявлено в 71,4 % випадків. Найрозповсюдженіші транслокації гена RET (RET/PTC1 та RET/PTC3) і точкові мутації BRAF V600E спостерігали лише в папілярних карциномах ЩЗ. Невідомі RET/PTCХ-перебудови та транслокації гена NTRK1 були присутні в ПК і в ФА.

Молекулярно-биологически и морфологически проанализированы 59 послечернобыльских опухолей (35 папиллярних карцином и 24 фолликулярные аденомы) щитовидной железы (ЩЖ) с латентным периодом более 10 лет, т.е. временем, прошедшим между Чернобыльской катастрофой и хирургическим лечением. Во всех случаях была исследована и относительно неизмененная ткань ЩЖ. Показано, что частота RET/PTC-перестроек в папиллярных карциномах (ПК) щитовидной железы составляет 51,4 % с преобладанием наиболее распространенных RET/PTC1 и RET/PTC3 альтераций (34,3 %) по сравнению с RET/PTCХ (17,1 %). Процент точечных мутаций V600E гена BRAF также был достаточно высоким - 24 %. Одновременная экспрессия гена RET/PTC3 и мутированного BRAF выявлена в одной ПК (2,9 %). Транслокации TRK найдены в двух случаях ПК (5,7 %). Химерный ген AKAP9-BRAF ни в одном из исследуемых образцов выявлен не был. В целом, наличие генетических изменений показано в 71,4 % случаев ПК.


Ключ. слова: папілярна карцинома, фолікулярна аденома, RET/PTC-перебудови, TRK-перебудови, AKAP9-BRAF-перебудови, точкові мутації BRAF V600E
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського