РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000096326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончарук П.  
Пантелеймон Куліш про історичну роль Богдана Хмельницького та Переяславської ради 1654 р. (До 110-ї річниці від дня смерті світлої пам'яті вченого і письменника) / П. Гончарук // Київ. старовина. - 2007. - № 1. - С. 3-34. - Бібліогр.: с. 31-34. - укp.

Висвітлено погляди П.Куліша на причини та характер селянсько-козацьких повстань кінця XVI - середини XVII ст., визвольної боротьби українського народу під проводом Б.Хмельницького, союзу України з Росією, а також його висновки та узагальнення, які стали вагомим внеском у демократичне трактування згаданих подій, мали гостре політичне спрямування, оскільки критикували соціальний та національний гніт, широко висвітлювали визвольний рух. Зазначено, що у своїх працях П.Куліш сформулював ідею, що возз'єднання відбулося не тільки на правах одновірних народів, а й за умов збереження для України загалом того укладу, якого домігся український народ під час боротьби проти Польщі.

Освещены взгляды П.Кулиша на причины и характер крестьянско-казацких восстаний конца XVI - средины XVII ст., освободительной борьбы украинского народа под проводом Б.Хмельницкого, союза Украины с Россией, а также его выводы и обобщения, ставшие весомым вкладом в демократическую трактовку упоминаемых событий, имевшие острое политическое направление, поскольку критиковали социальное и национальное гнобление, широко освещали освободительное движение. Указано, что в своих работах П.Кулиш сформировал идею, что воссоединение произошло не только на правах одноверных народов, но и при условии сохранения для Украины в общем того строя, которого добился украинский народ во время борьбы против Польши.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 + Т3(4УКР)442-8 + Т1(4УКР)-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського