РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000101162<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравчун Н. О. 
Роль окремих компонентів метаболічного синдрому у розвитку серцево-судинних ускладнень у хворих на цукровий діабет ІІ типу / Н. О. Кравчун // Ендокринологія. - 2005. - 10, № 2. - С. 156-165. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

З метою вивчення ролі окремих компонентів метаболічного синдрому в розвитку серцево-судинних захворювань у хворих на цукровий діабет ІІ типу було обстежено 134 хворих з різними варіантами метаболічного синдрому і 35 хворих без нього. Хворі, що обстежувалися, були репрезентативними за статтю, віком, тривалістю захворювання, масою тіла і ступенем компенсації вуглеводного обміну. Встановлено, що у хворих з повним метаболічним синдромом частота макро- і мікросудинних ускладнень вірогідно перевищувала таку у хворих на цукровий діабет ІІ типу без метаболічного синдрому. Тільки у разі метаболічного синдрому без артеріальної гіпертензії частота ретинопатії і нефропатії була меншою, ніж у хворих з повним метаболічним синдромом, і відповідала показникам контрольної групи, що свідчить про провідну роль артеріальної гіпертензії у розвитку мікросудинних ускладнень. Це підтверджується і більш високим рівнем систолічного, діастолічного та пульсового тиску у хворих з повним метаболічним синдромом у порівнянні з даними хворих без цього синдрому. Розвиток серцево-судинних захворювань у хворих на цукровий діабет ІІ типу з метаболічним синдромом спричиняло несвоєчасне переведення хворих на інсулінотерапію у зв'язку з недостатньою ефективністю пероральних засобів. З метою запобігання або затримки розвитку серцево-судинних ускладнень у хворих на цукровий діабет ІІ типу з метаболічним синдромом необхідно проводити агресивну антигіпертензивну терапію і за недостатньої ефективності пероральних цукрознижувальних препаратів здійснювати своєчасне переведення хворих на інсулін.

С целью изучения роли отдельных компонентов метаболического синдрома у больных сахарным диабетом ІІ типа в развитии сердечно-сосудистых осложнений было обследовано 134 больных с разными вариантами метаболического синдрома и 35 больных без метаболического синдрома. Обследуемые больные были репрезентативными по полу, возрасту, продолжительности заболевания, массе тела и степени компенсации углеводного обмена. Установлено, что у больных с полным метаболическим синдромом частота макро- и микрососудистых осложнений достоверно превышала таковую у больных с сахарным диабетом ІІ типа без метаболического синдрома. Только при варианте метаболического синдрома без артериальной гипертензии частота ретинопатии и нефропатии была меньше, чем у больных с полным метаболическим синдромом, и соответствовала показателям контрольной группы, что свидетельствует о ведущей роли артериальной гипертензии в развитии микрососудистых осложнений. Это подтверждают и более высокие уровни систолического, диастолического и пульсового давления у больных с полным метаболическим синдромом по сравнению с данными у больных без этого синдрома. Развитию сердечно-сосудистых заболеваний у больных сахарным диабетом ІІ типа с метаболическим синдромом способствовал и несвоевременный перевод больных на инсулинотерапию в связи с недостаточной эффективностью пероральных сахароснижающих препаратов. Об этом свидетельствует тот факт, что 50 % обследуемых больных с метаболическим синдромом получали инсулин. Как показывает проведенный анализ, больные переводились на инсулинотерапию именно в связи с появлением у них сосудистых осложнений.

С целью предотвращения или задержки развития сердечно-сосудистых осложнений у больных сахарным диабетом ІІ типа с метаболическим синдромом необходимо проводить агрессивную антигипертензивную терапию и осуществлять своевременный перевод больных на инсулин при недостаточной эффективности пероральных сахароснижающих препаратов.


Ключ. слова: цукровий діабет 2 типу, метаболічний синдром, артеріальна гіпертензія, макро- і мікросудинні ускладнення
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-2 + Р410-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського