РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000110180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вісник Львівського університету / ред.: Я. Гарасим. - Л., 2007. - 208 с. - (Сер. філол.; Вип. 42). - укp.

Проаналізовано внесок визначного українського вченого Я. Дашкевича в дослідження історії літературних тюркських мов в Україні, наведено бібліографію його сходознавчих праць. Висвітлено роль диглосії в Японії та Україні в історії національних літератур. Описано особливості передавання перських географічних назв українською мовою, процес арабізації перської мови в індоєвропейській мові у фонетичному аспекті. Розглянуто питання етнічної самоідентифікації вірмен в Україні, формування вірменських колоній в історичному аспекті. Розкрито аспекти взаємовідносин Кримського ханата і черкесів у період пізнього середньовіччя. Визначено соціально-психологічні детермінанти взаємовідносин "варварів" і "білих цивілізаторів" у Південній Африці другої половини ХІХ ст.

Проанализирован вклад выдающегося украинского учёного Я. Дашкевича в исследования истории литературных тюркских языков в Украине, дана библиография его востоковедческих трудов. Освещена роль диглоссии в Японии и Украине в истории национальных литератур. Описаны особенности передачи перидских географических названий на украинский язык, процесс арабизации персидкого языка в индоевропейском языке в фонетическом аспекте. Рассмотрены вопросы этнической самоидентификации армян в Украине, формирования армянских колоний в историческом аспекте. Раскрыты аспекты взаимоотношений Крымского ханата и черкесов в период позднего средневековья. Определены социально-психологические детерминанты взаимоотношений "варваров" и "белых цивилизаторов" в Южной Африке второй половины ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського