РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000111932<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткач С. М. 
Зв'язок між розвитком хронічного гастриту або гастродуоденіту і ураженням автономної нервової системи у хворих на цукровий діабет 1 типу / С. М. Ткач // Ендокринологія. - 2009. - 14, № 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зазначено, що розвиток запально-дистрофічних захворювань шлунково-кишкового тракту у хворих на цукровий діабет пов'язують з автономною нейропатією. З метою вивчення цього питання обстежували стан автономної нервової системи у 69-ти хворих на цукровий діабет I типу (34 з яких мали хронічний гастрит або гастродуоденіт) і у 40 здорових осіб того ж віку та статі. Оцінювали автономні рефлекторні тести (ортостатичний, глибокого дихання, коефіцієнта 30:15, Вальсальви) і аналізували варіабельність серцевого ритму. За результатами автономних рефлекторних тестів у 30-ти з 34-х хворих з хронічним гастритом або гастродуоденітом діагностовано діабетичну автономну нейропатію, а серед 35-ти пацієнтів без захворювань шлунка - лише у 6-ти <$Eroman P ~<<~0,01>. За даними спектрального аналізу варіабельності ритму серця у хворих на хронічний гастрит або гастродуоденіт, на відміну від пацієнтів без патології шлунка, відзначали нижчі показники потужностей дуже низькочастотних (VLF), низькочастотних (LF) та високочастотних (HF) коливань спектра, а також зниження показника низькочастотного компонента спектра (LFn) та підвищення показника високочастотного компонента спектра (HFn) у нормалізованих одиницях. Зауважено, що в них був значно нижчим, у порівнянні з пацієнтами без гастриту або гастродуоденіту і здорових осіб, симпато-вагальний індекс (LF/HF).

Результати вказують на зв'язок між розвитком хронічного гастриту або гастродуоденіту у хворих на цукровий діабет з ураженням автономної нервової системи, яке характеризується падінням тонусу функціональної активності симпатичного та парасимпатичного її відділів, церебральних систем надсегментарного рівня вегетативної регуляції і порушенням симпато-вагального балансу зі зниженням симпатичної і відносним підвищенням парасимпатичної активності.

Отмечено, что развитие воспалительно-дистрофических заболеваний желудочно-кишечного тракта у больных сахарным диабетом связывают с автономной нейропатией. С целью изучения данного вопроса проведено обследование состояния автономной нервной системы у 69-ти больных сахарным диабетом I типа (34 из которых имели хронический гастрит или гастродуоденит) и у 40-ка здоровых лиц того же возраста и пола. Оценивали автономные рефлекторные тесты (ортостатический, глубокого дыхания, коэффициент 30:15, Вальсальвы) и анализировали вариабельность сердечного ритма. По результатам автономных рефлекторных тестов у 30-ти из 34-х больных с хроническим гастритом или гастродуоденитом диагностировано диабетическую автономную нейропатию, а среди 35-ти пациентов без заболеваний желудка - лишь у 6-ти <$Eroman P ~<<~0,01>. По данным спектрального анализа сердечного ритма у больных с хроническим гастритом или гастродуоденитом, в отличие от пациентов без патологии желудка, отмечали более низкие показатели мощностей очень низкочастотных (VLF), низкочастотных (LF) и высокочастотных (HF) колебаний спектра, а также снижение показателя низкочастотного компонента спектра (LFn) и повышение показателя высокочастотного компонента спектра (HFn) в нормализованных единицах. Подчеркнуто, что у них был значительно ниже, в отличие от пациентов без гастрита или дуоденита и здоровых лиц, симпато-вагальный индекс (LF/HF).


Ключ. слова: цукровий діабет, діабетична автономна нейропатія, хронічний гастрит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р413.201.1-37 + Р62-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського