Бубісь Д. Прилбичі крізь призму віків / Д. Бубісь. - Л. : Місіонер, 2008. - 128 c. - укp.Досліджено історію села Прилбичі від найдавніших часів до сучасного періоду. Розглянуто гіпотези про походження його назви та результати археологічних досліджень. Охарактеризовано соціально-економічне становище села за часів панування Австрійської імперії. Наведено матеріали про рід графів Шептицьких і про їх славного нащадка - митрополита Української греко-католицької церкви А. Шептицького. Висвітлено життя села в роки Першої світової війни та визвольних змагань, часи протекторату Польщі, за умов німецької окупації, післявоєнний період. Наведено відомості про організацію та діяльність колективного господарства в 1950-х рр., виселення в Сибір жителів села та міжконфесійну боротьбу. Исследована история села Прилбичи от давних времен до современного периода. Рассмотрены гипотезы о происхождении его названия и результаты археологических исследований. Охарактеризована социально-экономическое положение села во времена господствования Австрийской империи. Приведены материалы о роде графов Шептицких и о их славном нащадке - митрополите Украинской греко-католической церкви А. Шептицкого. Освещена жизнь села в годы Первой мировой войны и освободительных соревнований, времена протектората Польши, в условиях немецкой оккупации, послевоенный период. Изложены сведения об организации и деятельности коллективного хозяйства в 1950-х гг., выселении в Сибирь жителей села и межконфессионной борьбе. Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ)-22 Прилбичі
Рубрики:
Шифр НБУВ: ВА709779 Пошук видання у каталогах НБУВ
![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|