РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000116625<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костирной О. В. 
Профілактика і лікування гнійних ускладнень гострого деструктивного панкреатиту (експериментальне і клінічне дослідження) : дис... д-ра мед. наук. 14.01.03 / О. В. Костирной; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2006. - 417 c. - укp.

Вивчено патогенез клініки, діагностики, профілактики та лікування гнійних ускладнень гострого панкреатиту. Досліджено основні ланки генезу гнійно-некротичних ускладнень деструктивного панкреатиту з використанням опрацьованої моделі панкреонекрозу, ускладненого гнійним процесом парапанкреатичної клітковини. Вивчено протокову систему підшлункової залози. У порівняльному аспекті проаналізовано наслідки перебігу післяопераційного періоду у хворих з пасивним і активним дренуванням і показано, що постійне "відмивання" порожнини чепцевої сумки за гнійних ускладнень гнійного панкреатиту є одним з заходів профілактики наростання процесу. За умов пасивного дренування у 225-ти хворих (з 253-х) виникла необхідність у релапаротоміях. За постійного активного дренування повторні втручання виконано у 39-ти (з 81-го) хворого. Результати лікування гнійного панкреатиту добре узгоджуються з повідомленнями сучасної літератури. Використання опрацьованих способів лікування гнійних ускладнень гострого панкреатиту та дренування чепцевої сумки дозволили отимізувати "стандартні" метод післяопераційного дренування гнійного вогнища у чепцевій сумці й етапи некрсеквестректомій шляхом застосування лапароскопічних маніпуляцій і комбінованих лікарських препаратів широкого спектра дії для місцевого лікування. Це забезпечило зниження післяопераційної летальності від 37,1 % до 16,0 %. Установлено, що за локалізованих форм гнійно-некротичного панкреатиту ефективним є застосування методу закритого постійного лаважу за Бегером (летальність 18,7 %). Запропоновано використання методу програмованих релапаротомій у випадках

розвитку гнійного перитоніту (післяопераційна летальність - 26,6 %), а методу відкритого лікування через лапаростому - за поширених заочеревинних флегмон з гнійним затіканням у пароколон (післяопераційна летальність 18,0 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС103515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського