РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000117130<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Навозняк Л.  
Роль фольклору у формуванні особистості молодшого школяра у позашкільних навчальних закладах / Л. Навозняк // Позашк. освіта та виховання. - 2008. - № 2. - С. 27-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито актуальність виховного впливу багатожанрового фольклору на розвиток особистості молодшого школяра. Проаналізовано психолого-педагогічну літературу щодо змісту, форм, способів використання у навчально-виховній діяльності позашкільних закладів скарбниці фольклорних жанрів. Висвітлено результати опитування учнів початкових класів, вихованців фольклорно-етнографічного гуртка "Кобза" Дубенського позашкільного навчального закладу (Будинку молоді), які визначили суттєву перевагу у використанні лише окремих жанрів фольклору, а поетичні, танцювальні, епічні, пісенні та сміхові недостатньою мірою реалізуються. Окреслено специфіку ціннісного підходу до проблем розвитку і виховання особистості засобами фольклору. Як приклад визначеної роботи із залучення молодших школярів до пізнання фольклорних скарбів українського народу в процесі художньо-трудової діяльності запропоновано інтегрований курс "Український етнодизайн", зміст якого грунтується на знаннях шкільних курсів "Я і Україна", "Трудове навчання", "Музика" та "Ритміка". Констатовано, що за сучасних умов головним пріоритетом розвитку особистості є опора на національні культурні цінності, що становить підгрунтя для збереження духовної єдності та спадковості поколінь, визначення напрямів особистісного становлення та формування ціннісних орієнтацій.


Ключ. слова: багатожанровий фольклор, формування, особистість молодшого школяра, позашкільний навчальний заклад, виховання, інтегрований курс "Український
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.387 + Ч421.355.21

Рубрики:

  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського