РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000119458<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руснак І.  
Центр національної освіти й виховання українців у Канаді / І. Руснак, С. Романюк // Позашк. освіта та виховання. - 2008. - № 2. - С. 37-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання виховання національно свідомої генерації українсько-канадської молоді шляхом створення і забезпечення діяльності українських позашкільних освітньо-виховних закладів - бурс та інститутів у 1920 - 1930 рр. Зосереджено увагу на діяльності Інституту ім. митрополита Андрія Шептицького, заснованого в 1934 р. як виховного центру для хлопців-студентів греко-католицького віросповідання, який згодом став одним із провідних чинників національного виховання української католицької молоді та розвитку і збереження української культури на канадській землі. Зосереджено увагу на культурно-освітній праці студентського гуртка, до якого входила майже вся українська національно свідома Католицька молодь обох статей і різних професій, завданням якого було заохочення студентської молоді до організації молодіжних об'єднань і товариств та громадської праці, налагодження зв'язків з іншими українськими осередками для активізації культурно-просвітницької діяльності серед молодих канадських українців, значна частина яких поступово попадала під вплив панівної культури завойовників прерій. Зазначено, що вже в середині 1930-х років прогресивні українські діячі Канади заклали основи того виховного ідеалу українця в діаспорі, який був офіційно затверджений Світовим конгресом вільних українців через три десятиліття, тобто патріота-українця й громадянина країни проживання.


Ключ. слова: українці в Канаді, національне виховання, позашкільний освітньо-виховний , бурса, інститут, студентський гурток, Інститут імені митрополита
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(7КАН=УК) + Ч311.352.13

Рубрики:

  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського