РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000120046<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Целуйко В. И. 
Активность ангиотензинпревращающего фермента у больных с метаболическим синдромом X / В. И. Целуйко, А. В. Ляшенко, М. И. Каравайцева // Серце і судини. - 2003. - № 4. - С. 65-71. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Оцінено активність ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) в сироватці крові у пацієнтів з метаболічним синдромом (МС) у порівнянні з характером і виявом клінічних ознак та метаболічних порушень в разі цього синдрому. Обстежено 94 хворих з МС. Середній вік пацієнтів - (<$E 54~symbol С~1,5>) року. Контрольну групу склали 30 пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) та ожирінням. Стать, вік, тяжкість та давність АГ майже однакові з такими головної групи. Усім хворим проведено добове моніторування артеріального тиску (АТ), ЕКГ, ЕхоКС, антропометричне дослідження. В сироватці крові натще визначено рівень загального холестерину (ХС), тригліцеридів, ХС ліпопротеїдів високої щільності. Вміст імунорезистентного інсуліну та рівень глюкози визначено натще, а також через 120 хв після навантаження глюкозою. Активність АПФ у сироватці крові визначали за допомогою спектрофотометричного методу. В осіб з МС активність АПФ достовірно вища <$E ( 38,2~symbol С~2,4 )~roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1 , ~ roman p~<<~0,001>, у порівнянні з такими контрольної групи: <$E ( 20,52~symbol С~1,9 )~roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1>, і здорових людей: <$E ( 18,1~symbol С~1,6 )~roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1>. З наростанням ступеня АГ у хворих МС спостережено достовірне (<$E roman p~<<~0,001>) збільшення активності АПФ (у разі II ступеня - в 1,4 рази та у разі III - в 1,6 рази вища, ніж у випадку I; <$E roman p~<<~0,001>). Найвища активність АПФ була в осіб з нічною АГ: <$E ( 50,3~symbol С~4,6 )~roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1>,

у порівнянні з діперами: <$E ( 32,6~symbol С~4,6 )~ roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1>, і нон-діперами: <$E ( 33,7~symbol С~2,4 )~roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1 , ~ (roman ~p<<~0,01)>. У пацієнтів з МС з гіпертрофією лівого шлуночка (ГЛШ) активність АПФ на 26,0 % вища (<$E roman p~<<~0,05>) у порівнянні з такою у пацієнтів без ГЛШ. Виявлено вірогідне збільшення (<$E roman p~<<~0,05>) активності АПФ у осіб з МС з порушеною толерантністю до глюкози у порівнянні з хворими на цукровий діабет 2 типу: <$E ( 42,5~symbol С~4,0 ) roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1> і <$E ( 33,1~symbol С~1,3 )~ roman мкмоль ~ times ~ roman хв sup -1 ~ times ~ roman л sup -1> відповідно. У пацієнтів з МС і стабільною стенокардією IV і III функціональних класів (ФК) активність АПФ на 116,5 % (<$E roman p~<<~0,05>) і 94,4 % (<$E roman p~<<~0,01>) відповідно вища у порівнянні з пацієнтами зі стабільною стенокардією I ФК. Активність АПФ під час МС залежить від ступеня підвищення AT, тривалості АГ, особливостей добового профілю AT, вияву ГЛШ і супутньої стабільної стенокардії, а також від ступеня порушення вуглеводного обміну.


Ключ. слова: метаболический синдром X, артериальная гипертензия, ангиотензинпревращающий фермент, ренин-ангиотензин-альдостероновая система
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського