РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000120054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сахно Л. А. 
Активность системы Spm транспозонов кукурузы у трансгенных растений Orychophragmus violaceus (L.) O.E. Schulz, полученных путем как прямого переноса ДНК в протопласты, так и агробактериальной трансформацией корневых эксплантов / Л. А. Сахно, Е. С. Сытник, Н. Н. Череп, И. К. Комарницкий, Н. В. Кучук, В. И. Климюк // Цитология и генетика. - 2002. - 36, № 6. - С. 3-8. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Зазначено, що одним з підхідів до клонування унікальних генів є використання інсерційного мутагенезу за допомогою транспозонів. Об'єктом досліджень був Orychophragmus violaceus (L.) O.E. Schulz - дикий вид родини хрестоцвітих, цікавий для практичної селекції як донор поліпшеного складу рослинної олії. Для генетичної трансформації було використано конструкцію, що включає селективний NPT II-ген, репортерний GUS-ген, структурний BAR-ген, який знаходиться в межах неавтономного транспозону dSpm, та Spm-транспозазу (SpmTPase). GUS-ген у плазміді є неактивним, тому що він відокремлений від 35S промотора інсерцією dSpm елемента і стає функціональним тільки після dSpm транспозиції. Трансгенні рослини Orychophragmus violaceus (L.) O.E. Schulz одержані за допомогою методів прямої (обробка ПЕГ у присутності ДНК) трансформації мезофільних протопластів, а також Agrobacterium tumefaciens-опосередкованої трансформації кореневих експлантів. Перенесення в рослинний геном всіх перелічених генів та явище транспозиції підтверджено за допомогою аналізу GUS-активності та ПЛР-аналізу. Відносна ефективність трансформації за умов використання протопластів - 5,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського