РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000121393<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесников Л. О. 
Видовой состав, динамика сезонной и суточной активности жужелиц (Coleoptera, Carabidae) в агроценозах и естественных стациях / Л. О. Колесников, Т. А. Редчук, К. П.В. Цебитц, Г. Кубах, Х. Кобуш // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 5. - С. 86-95. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Дослідження проведено в агроценозах і природних стаціях Лівобережного Лісостепу України та Південної Німеччини. В агроценозах цукрового буряку й озимої пшениці на Полтавщині відзначено 96, а в природних ценозах - 70 видів жужелиць. Із 154-х видів Carabidae, які зустрічаються в агроценозах Полтавщини та Південної Німеччини, спільними є лише 37. Існують суттєві відмінності в структурі домінантів в усіх ценозах. Найбільш масовими видами в пшеничних ценозах Лівобережного Лісостепу України були Poecilus cupreus, Південної Німеччини - Pterostichus melanariusPsevdoophonus rufipes. Ці види є масовими і в природних стаціях, що залишаються місцями їх виживання та скупчення. Звідси масові види мігрують на оброблені інсектицидами території та швидко (за 10 - 12 днів) відновлюють свою чисельність. На кількість жужелиць суттєво впливають такі агротехнічні фактори: культура-едифікатор; попередник; спосіб основного обробітку грунту; терміни боротьби із бур'янами. Сезонна та добова динаміки активності карабід не є стабільним показником і залежать від цілого комплексу екологічних факторів: в Україні на початку літа на полях озимої пшениці у 91 % жуків Poecilus cuprens зберігається денна активність, а на полях цукрового буряку всього у 67,7 %; температурний режим - на початку літа на полях озимої пшениці 69,2 % жуків Poecilus cupreus активні з 8 до 16 години, в середині літа у цей період доби їх активність повністю припиняється; географічне положення - на початку літа на полях озимої пшениці нічну активність мають у Південній Німеччині 72,6 % Carabidea,

на Полтавщині - 29 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63-1 + Е621.158.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського