РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000121503<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Булавенко С. Ю. 
Використання методу скануючої тунельної мікроскопії з Bi/W-вістрями для дослідження адсорбції водню в кутових ямах поверхні <$E bold { roman Si(111)7~times~7}> / С. Ю. Булавенко, П. В. Мельник, М. Г. Находкін // Укр. фіз. журн. - 2002. - 47, № 6. - С. 603-608. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Методом сканувальної тунельної мікроскопії зі спеціальними вольфрамовими вістрями, покритими Bi, показано можливість безпосереднього спостереження початкових стадій адсорбції атомів водню в місцях кутових ям поверхні <$E roman Si(111)7~times~7>. Виявлено, що за кімнатної температури місця кутових ям на цій поверхні приблизно у два рази менш активні, ніж місця адатомів та залишкових атомів. Хімічна активність атомів у кутових ямах, залишкових атомів та адатомів не узгоджується з енергіями зв'язку атома водню в кожному з цих адсорбційних місць (3,2; 2,9 та 2,6 еВ відповідно). Тому хімічна активність до водню різних адсорбційних місць на поверхні <$E roman Si(111)7~times~7> за кімнатної температури визначається скоріше кінетичними факторами, зокрема, коефіцієнтом прилипання. Показано, що з ростом температури відбувається перерозподіл атомів водню між адатомами та залишковими атомами поверхні, проте кількість адсорбованого водню в кутових ямах не змінюється за температур <$E T~<<~400~symbol Р>C. Це свідчить про високий для атомів водню дифузійний бар'єр, що оточує кутову яму. Десорбція водню з поверхні <$E roman Si(111)7~times~7> відбувається за температури 450 - 500 <$E symbol Р>C одночасно з усіх адсорбційних місць. Запропоновано механізм десорбції водню з кутових ям за рахунок дифузії водню із місць адатомів у кутові ями з утворенням молекули H2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського