РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000121850<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копейка Ю. Е. 
Влияние ДМСО и продуктов его распада на сперматозоиды и выживаемость эмбрионов вьюнов Misgurnus fossilis L. = Effect of DMSO and its decay products on spermatozoa and survival of loach Misgurnus fossilis L. embryos / Ю. Е. Копейка, В. И. Грищенко, Е. Ф. Копейка, Т. П. Линник, О. В. Бибенко, А. А. Зинченко // Пробл. криобиологии. - 2002. - № 4. - С. 45-56. - Библиогр.: 25 назв. - англ.

Для визначення впливу ДМСО та продуктів його розпаду на геном сперматозоїдів вивчено виживання ембріонів вьюнів Misgurnus fossilis L., одержаних з використанням сперми після еквілібрації 40 - 50 хв за 4 <$E symbol Р>С в 3-х розчинах 10 %-го ДМСО різної чистоти. Виживання ікри та ембріонів до 20-ї стадії не залежало від чистоти фракції ДМСО і було на 1/3 нижче, ніж у контролі. Зниження виживання ембріонів після 20-ї стадії в експериментах з I та II фракціями ДМСО корелювало зі знайденими в них продуктами розпаду ДМСО і було непрямим доказом їх можливого впливу на генетичний аппарат сперматозоїдів. Після еквілібрації сперми в найчистішій III фракції ДМСО виживання ембріонів знижувалось, але не у всіх самок. Це пояснено меншим негативним впливом III фракції ДМСО на сперматозоїди, а також, можливо, різницею в репараційній здібності та насиченості мутаціями ікри різних самок. Виживання ембріонів залежало від стадії ембріонального розвитку. Таким чином, ДМСО викликав цитотоксичну та селективну дію на сперматозоїди, а також, можливо, якісь зміни стабільності всього генетичного матеріалу клітин, що впливало на виживання ембріонів. Сила цього впливу залежала від чистоти ДМСО, потенціалу самки, якості ікри, стадії розвитку ембріонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського