РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000122286<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скоробогатова Н. Г. 
Влияние условий удаления криопротектора ДМСО на жизнеспособность и колониеобразующую активность криоконсервированных клеток эмбриональной печени человека = Influence of <$E bold roman {Me sub 2 SO}> cryoprotectant removal conditions to viability and colony forming activity of cryopreserved cells of human fetal liver / Н. Г. Скоробогатова, В. П. Грищук, А. Ю. Петренко // Пробл. криобиологии. - 2002. - № 4. - С. 16-23. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Вивчено вплив різних умов видалення кріопротектора ДМСО на життєздатність і колонієутворювальну активність нативних і кріоконсервованих клітин ембріональної печінки (КЕП) людини 7 - 10 тижнів гестації. Використання розчину Хенкса як середовища відмивання призводить до зниження загальної кількості та кількості життєздатних КЕП. Заміна NaCl на сахарозу знижує негативний вплив процедури видалення кріопротектора. У цьому разі повільне введення сахарозо-сольового розчину (ССР) дозволяє краще зберегти життєздатність клітин у порівнянні зі швидким способом відмивання. Оцінку дії етапу видалення ДМСО проведено 2-ма методами фарбування (трипановим синім і бромистим етидієм), враховуючи загальну кількість клітин, життєздатність і вихід життєздатних клітин. Результати, одержані за різних умов видалення кріопротектора, не залежали від методу оцінки та показали, що вихід життєздатних клітин є найбільш чуттєвим параметром життєздатності кріоконсервованих клітин. Колонієутворювальна активність КЕП людини в разі культивування в агарі на фідері, що містить лейкоцити здорових дорослих донорів, після кріоконсервування та повільного видалення ДМСО за допомогою ССР залишалася на рівні нативного контролю. Одержані результати свідчать про те, що ССР найменше ушкоджує КЕП людини на етапі видалення кріопротектора ДМСО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського