РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000122342<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коркушко О. В. 
Влияние экзогенного мелатонина на суточный ритм мелатонинобразующей функции эпифиза у людей пожилого возраста / О. В. Коркушко, В. Б. Шатило, А. В. Писарук, И. Ф. Лабунец, Л. В. Магдич // Журн. Акад. мед. наук України. - 2004. - 10, № 2. - С. 393-401. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

У практично здорових людей похилого віку (31 чол., 60 - 74 років) та осіб молодого віку (9 чол., 20 - 34 років) проаналізовано добові зміни концентрації мелатоніну в плазмі крові, який визначали за допомогою радіоімунного методу о 3-ій, 9-ій, 15-ій і 21-ій год. Результати дослідження підтвердили дані літератури про зниження мелатонінтвірної функції епіфіза під час старіння. У більшості (71 %) людей похилого віку відзначено низькоамплітудний добовий ритм змін концентрації мелатоніну, що свідчить про функціональну недостатність епіфіза. У 29 % обстежених був високоамплітудний добовий ритм, що вказує на збереження функціональної активності шишкоподібної залози. У 9-ти людей похилого віку оцінено вплив курсового прийому препарату "Мелатонін (Вітамелатонін)" чи "Плацебо" (10 чол.) на добовий ритм концентрації гормону в плазмі крові. Під впливом курсового прийому екзогенного мелатоніну (3 мг усередину о 22-ій год) у 7-ми з 9-ти людей похилого віку низькоамплітудний ритм змін концентрації мелатоніну в плазмі трансформувався у високоамплітудний, характерний для здорових молодих людей. У літніх і старих людей корекцію мелатонінтвірної функції епіфіза доцільно проводити, коли концентрація мелатоніну вночі не перевищує 30 нг/л, а відношення рівнів гормону з 3-ої до 15-ої год становить <$E <<~5>.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.14-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського