РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000122486<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Миничева Г. Г. 
Возможности использования методического аппарата морфо-функциональной оценки водной растительности / Г. Г. Миничева, А. Б. Зотов, М. Н. Косенко // Мор. екол. журн. - 2004. - 3, № 3. - С. 78-94. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

У межах напрямку морфо-функціональної екології водної рослинності проаналізовано особливості підходів, які сформувалися в процесі розвитку двох шкіл: лабораторії екологічного метаболізму ІнБПМ під керівництвом д. б. н. К. М. Хайлова (ЛЕМ) та альгологічної групи Одеської Філії ІнБПМ під керівництвом д. б. н. Г. Г. Мінічевої (ОФ). Обговорено схожість і розбіжність методів вимірювання та розрахунку питомої та загальної поверхні фітосистем на різних рівнях організації. Зроблено висновок про використання єдиного методологічного принципу, який базується на обліку морфофункціональних властивостей кожного рівня ієрархічної організації рослинних систем. Показано, що розбіжності, які існують в розрахунку показників поверхні, пов'язані не з методами розрахунків ОФ, котрі, за думкою ЛЕМ, "органічно ведуть до помилкових результатів", а з особливостями дослідницьких завдань двох шкіл: - вивчення обмінних процесів фітосистем у водних екосистемах (школа ЛЕМ); - розширення можливостей гідроекологічних методів оцінки фітобентосу та фітопланктону за допомогою морфофункціональних показників (школа ОФ). У зв'язку з цим використання окремих формул з повних алгоритмів розрахунку для демонстрації помилкових результатів є некоректним. Продемонстровано принципово нові можливості використання показників поверхні для кількісного прогнозування видової структури угруповань та оцінки якості водного середовища. Підкреслено, що широта завдань, яку вирішуються двома школами, та викликана у зв'язку з цим відмінність методологічних засобів у школах морфо-функціонального напрямку, які розглянуто, є природним дослідницьким процесом і свідчить про

інтенсивний розвиток напрямку на даному етапі.


Ключ. слова: водная растительность, параметры поверхности, фитобентос, фитопланктон, прогноз
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*805.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24491 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського