РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000122901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каганович Е. Б. 
Вплив надвисокочастотного електромагнітного випромінювання на фотолюмінесцентні і електронні властивості систем нанокристалічний кремній - кремній / Е. Б. Каганович, С. І. Кирилова, Е. Г. Манойлов, В. Є. Примаченко, С. В. Свєчніков, Р. В. Конакова, Є. Ф. Венгер, І. Р. Базилюк, І. М. Кізяк // Укр. фіз. журн. - 2002. - 47, № 12. - С. 1139-1145. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено спектри фотолюмінесценції (ФЛ) з часовим розділенням і температурні залежності фотоерс на структурах nc-Si/p-Si, <$E roman {nc-Si symbol <193> Ag symbol <209>} "/" p - roman Si>, і <$E roman {nc-Si symbol <193> Au symbol <209>} "/" p - roman Si> які виготовлено методом імпульсної лазерної абляції, до і після їх опромінення помірним (1,5 Вт/<$E roman см sup 2>) надвисокочастотним (НВЧ) полем магнетрона. Показано, що після НВЧ-опромінення в усіх структурах зменшуються фотоерс в nc-Si-плівках і концентрації пасток для електронів у плівках та на підкладці з p-Si. Після опромінення структур nc-Si/p-Si і <$E roman {nc-Si symbol <193> Ag symbol <209>} "/" p - roman Si> зменшується також концентрація граничних електронних станів (ГЕС) на підкладках з p-Si та зростають інтенсивність і час релаксації ФЛ. В той же час опромінення структур <$E roman {nc-Si symbol <193> Au symbol <209>} "/" p - roman Si>, які до опромінення мали великі інтенсивності та часи релаксації ФЛ, знижує ці величини, а також призводить до деякого зростання концентрації ГЕС. Висока потужність НВЧ-поля (7,5 Вт/<$E roman см sup 2>) погіршує фотолюмінесцентні властивості до повного зникнення ФЛ. Обговорено механізми впливу НВЧ-поля на властивості досліджених структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В374 + В377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського