РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000123719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шеминова В. А. 
Двумерные МГД-модели солнечной магнитогрануляции. Динамика магнитных элементов / В. А. Шеминова // Кинематика и физика небес. тел. - 2004. - 20, № 1. - С. 3-26. - Библиогр.: 52 назв. - рус.

Досліджено динамічні характеристики дрібномасштабних магнітних елементів у спокійних ділянках Сонця за допомогою статистичного аналізу доплерівських зміщень та асиметрії обчислених профілів лінії Fe I <$E lambda> 630,25 нм, які розраховані на підставі нестаціонарних магнітогідродинамічних моделей. Одержано розподіл вертикальних швидкостей та їх корреляцію з основними характеристиками магнітного поля. Знайдено, що в середньому у магнітних елементах на рівні фотосфери переважають спрямовані вниз рухи магнітної плазми із швидкістю 0,5 км/с. Всередині найсильніших вертикальних магнітних трубок середні швидкості дорівнюють 3 км/с, а максимальні - 8 - 9 км/с. У слабких дифузних магнітних полях перевагу мають спрямовані вгору рухи з середньою швидкістю 0,5 км/c і максимальною 3 км/с. Синтезовані V-профілі з високим просторовим розділенням (35 км) мають середнє значення асиметрії амплітуд і площин, близьке до нуля (-1 %) з розмахом значень <$E symbol С~70> % для слабких V-профілів та <$E symbol С~10> % для сильних. Знайдено, що просторове усереднення профілів впливає на асиметрію амплітуд більше, ніж на асиметрію площ. Це є однією з причин спостережуваного переважання асиметрії амплітуд над асиметрією площин. Виявлено слабку кореляцію асиметрії V-профілів зі швидкістю. В середньому рухи, спрямовані вгору, зумовлюють негативну асиметрію, а спрямовані вниз - позитивну. Одержано також варіації швидкості у магнітних елементах від центра до краю диска Сонця. Середня швидкість, починаючи з <$E cos theta ~=~0,9>, стрімко збільшується до 2 км/с, і потім мало змінюється до краю диску. Досліджено флуктуації швидкостей і знайдено н

елінійні коливання швидкості з піками потужності в п'яти- та трихвилинних смугах. Причиною нелінійного характеру коливань швидкостей є пульсації магнітного поля. Одержані результати для просторово усереднених V-профілів задовільно узгоджуються з результатами FTS-спостережень, а також з рядом інших спостережень, виконаних з високим просторовим розділенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.466

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського