РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000125033<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Асауленко Л. Г. 
Етапи формування біоплівки сульфатвідновлювальними бактеріями / Л. Г. Асауленко, Л. М. Пуріш, І. П. Козлова // Мікробіол. журн. - 2004. - 66, № 3. - С. 72-79. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено таксис до <$E roman Fe sup 3+>-іонів та адгезію до сталі-3 різних за корозійною активністю сульфатвідновлювальних бактерій. Показано, що активність таксису клітин із середовища Постгейта "В" була більшою, ніж з буфера. Агресивні штами Desulfovibrio indonensis і Desulfovibrio sp. шт. Kiev-10 мали найвищу активність таксису до <$E roman Fe sup 3+>-іонів. Відзначено, що агресивні штами сульфатвідновлювальних бактерій активніше адгезуються до поверхні сталі та формують більш потужні біоплівки, ніж неагресивні штами (<$E 19,4~symbol С~0,3~cdot~10 sup 8~roman {кл. "/" см} sup 2> в агресивного штаму Kiev-10 та <$E 3,4~symbol С~0,1~cdot~10 sup 8~roman {кл. "/" см} sup 2> у неагресивного штаму Kiev-45). Запропоновано новий підхід для вивчення мікробної корозії з використанням тонких металевих матриць. Цей метод дозволяє оцінити корозійну дію на металеву матрицю екзополімерів сульфатвідновлювальних бактерій і показує, що у формуванні та функціонуванні біоплівки домінують більш агресивні штами цих бактерій.


Ключ. слова: таксис, адгезія, сульфатвідновлювальні бактерії, мікробна корозія, екзополімери, металеві матриці
Індекс рубрикатора НБУВ: К66-17 + Е422.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського