Дегтяренко Т. В. Зависимость лечебных эффектов фосфенэлектростимуляции у пациентов с миопией от частоты раздражения / Т. В. Дегтяренко, В. С. Пономарчук, А. Г. Чаура // Нейрофизиология. - 2002. - 34, № 6. - С. 462-467. - Библиогр.: 17 назв. - рус.Досліджено лікувальні ефекти стимуляції зорового аналізатора крізь шкіру повік (фосфенелектростимуляції - ФЕС) у пацієнтів з неускладненою міопією. У I групі випробуваних (45 чоловік) використовувалася частота ФЕС 30, у II (64 чоловіки) - 15 <$E roman с sup -1>. Після курсів ФЕС середнє значення гостроти зору у пацієнтів I групи підвищилося на 12 %, а II - на 69 %. Резерви акомодації для далі в даних групах зросли на 22 та 65 %, мезопічна гострота зору - на 10 і 21 % відповідно. Світлова чутливість колбочкової фази у пацієнтів зазначених груп вірогідно не змінилася. Розглянуто можливі механізми змін у зоровому аналізаторі в разі використання ФЕС. Зроблено висновок про бажаність корекції узвичаєних значень частоти ФЕС у бік зменшення, що може підвищити ефективність даного лікувального засобу. Ключ. слова: фосфенэлектростимуляция, миопия, частотные режимы Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-542
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|