РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000127796<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Монастирський В. А. 
Коагуляційно-гіпотрофічна теорія фізіологічного старіння як складова коагуляційно-регенераційної теорії вікового розвитку організму / В. А. Монастирський // Пробл. старения и долголетия. - 2004. - 13, № 1. - С. 89-106. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Показано, що сучасні досягнення біокоагулології відкривають принципово нові можливості для вивчення вікового розвитку, в тому числі й фізіологічного старіння організму. Встановлено, що біокоагуляція - це фізіологічний процес, але під впливом різних хвороботворних агентів він може перетворитися на патофізіологічний і спричинити розвиток пошкоджень структур доорганного рівня організації організму (молекул, надмолекулярних структур, клітинних органел і клітин), що проявляється у вигляді дегенеративно-дистрофічних пошкоджень органів (коагуляційна дистрофія). Процес біорегенерації, навпаки, спричиняє відновлення структури та функцій пошкоджених органів (ліквідує всі прояви коагуляційної дистрофії). Ці два процеси функціонують як єдиний коагуляційно-регенераційний механізм, за допомогою якого генний апарат здійснює свою програму вікового розвитку організму та прикінцевого його етапу - фізіологічного старіння. Процес фізіологічного старіння організму фактично є процесом біокоагуляції (цито-гісто-гемокоагуляції), але він стає процесом старіння лише за умови генетично детермінованого його посилення й істотного переважання над процесом біорегенерації, що має місце тільки в похилому та старечому віці. Переважання біокоагуляції спричиняє накопичення пошкоджень структур організму на різних рівнях його організації, що й проявляється у вигляді вікової коагуляційної дистрофії (старіння організму).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р259.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського