РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000128097<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шеминова В. А. 
Конвективные сдвиги линий железа в фотосфере Солнца / В. А. Шеминова, А. С. Гадун // Кинематика и физика небес. тел. - 2002. - 18, № 1. - С. 18-32. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

Досліджено вплив конвективної структури сонячної фотосфери на зміщення спектральних ліній заліза. На основі нестаціонарних дво-вимірних ГД-моделей фотосфери синтезовано профілі ліній у видимому та ІЧ-діапазонах спектра. Отримані залежності зміщень цих ліній від потенціалів збудження, довжини хвилі та сили лінії проаналізовано разом з депресійними функціями внеску. Встановлено, що величина зміщень ліній зумовлена різницею внесків від центральних частин гранул і міжгранульних проміжків. У глибоких шарах фотосфери, де утворюються слабкі та помірні лінії, основний внесок дають тільки центральні області гранул із висхідними потоками, а внесок міжгранульних проміжків є малим. У високих шарах фотосфери, де утворюються сильні лінії, знаходиться зона проникної конвекції, в якій фізичні умови суттєво відрізняються. Завдяки цьому значно збільшеним є внесок міжгранульних проміжків з низхідними потоками та зменшеним - внесок центральних областей гранул. Цим пояснено спостережені "почервоніння" голубих зміщень сильних ліній. Для ІЧ-ліній відносно малі конвективні голубі зміщення зумовлені тим, що завдяки високій непрозорості в цій частині спектра ефективно поглинальні ділянки розміщуються вище у фотосфері та все більше займають область проникної конвекції. Для видимих і синтезованих ІЧ-ліній розраховано ефективні висоти утворення та побудовано їх залежності від основних параметрів лінії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського