РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000128299<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лавренко В. О. 
Корозія інтерметалідів системи титан - алюміній. II. Електролітичне окиснення інтерметалідів <$E bold gamma>-TiAl, TiAl3 та <$E bold alpha sub 2~-~ roman {Ti sub 3 Al}> у морській воді / В. О. Лавренко, В. А. Швець, С. О. Фірстов, С. Б. Прима, В. О. Кочубей, В. М. Адєєв // Порошковая металлургия. - 2003. - № 5-6. - С. 83-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За допомогою методів потенціодинамічних поляризаційних кривих, рентгенофазового аналізу, оже-електронної спектроскопії та сканувальної електронної мікроскопії вивчено механізми електролітичної корозії інтерметалідів <$E gamma>-TiAl, TiAl3 та <$E alpha sub 2~-~roman {Ti sub 3 Al}> у 3 %-ному розчині NaCl iз домішкою MgSO4 у порівнянні з корозією чистих металів (Al, Ti). Показано порівняно високу корозійну стійкість інтерметалідів TiAl і Ti3Al завдяки захисній дії тонких плівок рутилу TiO2. Проте на відміну від чистого титану під час глибокої анодної поляризації (вище +0,15 В для TiAl та +0,7 В для Ti3Al) спостережено швидке розчинення вказаних інтерметалідів з переходом у розчин алюмінію та титану у вигляді <$E roman Al sup 3+> і <$E roman TiO sup 2+>. Кінцевими твердофазними продуктами анодного окиснення у цьому випадку є рутил, алюмінат магнію, а також титанати магнію та натрію. Поряд із чистим титаном інтерметаліди <$E gamma>-TiAl і <$E alpha sub 2~-~roman {Ti sub 3 Al}> як конструкційні матеріали можна рекомендувати для використання у морській воді.


Ключ. слова: інтерметалід, титан, алюміній, корозія, анодна поляризаційна крива, електролітичне окиснення, оксидний шар
Індекс рубрикатора НБУВ: К66-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського