РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000128870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черенько Т. М. 
Маркеры воспаления и изменение церебрального кровотока у больных с различным клиническим течением ишемического инсульта / Т. М. Черенько // Серце і судини. - 2004. - № 2. - С. 39-46. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Порівняно виразність змін показників локального запалення та швидкості мозкового кровоплину з особливостями клінічного перебігу гострого періоду ішемічного інсульту. Обстежено 68 хворих, середній вік (<$E 62,4~symbol С~7,5>) роки, з ішемічним інсультом (ІІ), госпіталізованих протягом 12 год від початку захворювання. У 29-ти (42,6 %) був ІІ в басейні лівої середньої мозкової артерії (СМА), у 26-ти (38,2 %) - в басейні правої СМА, у 13-ти (19,2 %) - у судинах вертебрально-базилярного басейну. Для верифікації ІІ проведдено комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію. Тяжкість ІІ оцінено за шкалою NIHSS. Під час госпіталізації у 27-ми (39,7 %) хворих констатовано тяжкий ІІ (13 - 19 балів), у 25-ти (36,8 %) - середнього ступеня (9 - 12 балів), у 16-ти (23,5 %) - легкий (3 - 8 балів). Концентрацію цитокінів у сироватці - інтерлейкіну-6 (ІЛ-6), фактора некрозу пухлини (ФНП-альфа), інтерлейкіну-4 (ІЛ-4) - визначено в першу добу за допомогою методу кількісного імуноферментного аналізу з використанням тест-системи "Протеїновий контур" (Санкт-Петербург). Мозковий кровоплин оцінено за допомогою методу ультразвукової доплерографії та транскраніальної доплерографії на апараті "Multigon 500 M" (США). Визначено напрямок кровоплину, його середню швидкість (СШМК) в інтракраніальних судинах у хворих з ІІ на другу добу захворювання. У дослідження не включено хворих з гемодинамічно значимим стенозом у системі екстра- та інтракраніальних артерій. Середні показники концентрацій цитокінів вірогідно вищі від контрольних значень у всіх хворих. Вірогідно вищу концентрацію ІЛ-6 і нижчий вміст ІЛ-4 у сироватці крові виявлено у хворих з

незадовільним регресом неврологічного дефіциту в разі середньотяжкого та тяжкого ІІ до кінця гострого періоду: (<$E 221,4~symbol С~32,1>) і (<$E 52,4~symbol С~11,2>) пг/мл відповідно (<$E roman p~<<~0,05>) у порівнянні з такими у хворих з повноцінним відновленням (<$E 141,1~symbol С~30,2>) і (<$E 77,2~symbol С~12,3>) пг/мл відповідно (<$E roman p~<<~0,05>). Виявлено достовірне збільшення рівня ФНП-альфа у хворих з негативною динамікою неврологічного статусу в перші 2 доби після II у порівнянні з групою хворих з позитивними зрушеннями в неврологічній симптоматиці - (<$E 98,4~symbol С~15,1>) і (<$E 56,3~symbol С~12,6>) пг/мл (<$E roman p~<<~0,05>). Підвищення концентрації глюкози в крові (понад 8 ммоль/л) супроводжувалося збільшенням змісту ФНП-альфа майже вдвічі (<$E roman r~=~0,76>; <$E roman p~<<~0,05>) і погіршенням неврологічного статусу в найгостріший період. У хворих з півкульним II у разі раннього неврологічного погіршення були вищі показники середньої швидкості мозкового кровоплину в СМА на боці осередку у порівнянні з аналогічними показниками у хворих з позитивною динамікою неврологічного статусу в перші 48 год - (<$E 56,5~symbol С~2,0>) і (<$E 44,2~symbol С~1,7>) см/с (<$E roman p~<<~0,05>). Крім того, у хворих з раннім неврологічним погіршенням СШМК у хребетних артеріях (стосовно такої в басейні СМА) становила 47,3 % на боці осередку патології, а у хворих з поліпшенням аналогічний показник був вірогідно вищим (<$E roman p~<<~0,05>) і становив 69,9 %. Зроблено висновок, що незадовільний регрес неврологічних функцій у хворих з середньотяжким і тяжким ІІ до кінця гострого періоду асоціюється з

вищою концентрацією ІЛ-6 і нижчою ІЛ-4 у сироватці крові в першу добу розвитку. У хворих з раннім погіршенням неврологічних показників є вищою концентрація ФНП-альфа в сироватці крові в першу добу у порівнянні з пацієнтами з позитивною динамікою неврологічних функцій. Раннє погіршення неврологічних розладів у хворих з півкульним II розвивається на тлі гіперперфузії в середніх мозкових артеріях і нижчих показників СШМК у судинах вертебрально-базилярного басейну стосовно такої у СМА.


Ключ. слова: ишемический инсульт, ИЛ-6, ФНО-альфа, ИЛ-4, мозговой кровоток
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського