РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000129594<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сміян О. Д. 
Механізм формування зародків рівноважних зерен під час рекристалізації конструкційних сталей / О. Д. Сміян // Металлофизика и новейшие технологии. - 2004. - 26, № 4. - С. 571-578. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропоновано механізм процесу зародкоутворення та ротації зерен під час рекристалізації, згідно з яким під впливом напружень та деформації на межах зерен і в прилеглому до них металі локально змінюються хімічний склад і локальна температура рекристалізації. Водночас змінюється співвідношення іонної та електронної складових кристалічної гратниці, яка руйнується до окремих атомів, утворює прошарок аморфної речовини. Це створює можливості для ротації зерен. Спрямований організований рух групи атомів аморфної речовини призводить до поновлення кристалічної гратниці, але вже рівноважної. Вона й стає зародком нових зерен. За допомогою запропонованого методу моделювання фізичних процесів, які відбуваються на атомному рівні, з використанням маркерних хімічно нейтральних нерадіоактивних елементів одержано експериментальне підтвердження згаданого механізму.


Ключ. слова: рекристалізація, зерно, зародкоутворення, аморфізація, моделювання, кристалічна гратниця, ротація, напруження
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського