РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000129627<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малиновский Ю. Ю. 
Миграция радионуклидов из "горячих" частиц в корнеобитаемый слой почвы и их поступление в культурные растения / Ю. Ю. Малиновский, Н. М. Рашидов // Физиология и биохимия культур. растений . - 2002. - 34, № 2. - С. 132-137. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Вивчено швидкість деструкції "гарячих" частинок і характер вертикальної міграції радіонуклідів у грунті трьох основних біогеоценозів зони ЧАЕС: лісу, поля та болотистої луки заплави Прип'яті. Показано, що понад 90 % радіонуклідів через 6 років після аварії в усіх ценозах знаходяться у верхньому шарі грунту. Максимальною швидкістю деструкції "гарячих" частинок, в цілому дуже повільного процесу, а також міграції та виносу розчинних форм радіонуклідів характеризується найбільш збагачений рослинністю і гумусом алювіально-болотистий грунт луки заплави Прип'яті. У найбіднішому на гумус лісовому дерново-підзолистому грунті швидкість біодеструкції "гарячих" частинок і виносу радіонуклідів є мінімальною, а активність <$E beta >-випромінювальних радіонуклідів з глибиною падає найбільш різко. Активність Cs-137 в кукурудзі була в 1,5 - 2 рази вища, ніж у соняшника. Рівень поглинання Sr-90 кукурудзою на порядок, а соняшником - на два перевищував інтенсивність нагромадження Cs-137.


Ключ. слова: радионуклид, "горячие частицы", растения, Cs-137, Sr-90
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.152

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського