РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000129657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Емец А. И. 
Микропротопласты как эффективный способ перенесения отдельных хромосом между несовместимыми видами растений / А. И. Емец, Я. Б. Блюм // Цитология и генетика. - 2003. - 37, № 2. - С. 39-48. - Библиогр.: 73 назв. - рус.

Розглянуто перспективи обмеженого перенесення геному у рослин шляхом злиття ізольованих мікропротопластів, що містять одну або декілька хромосом, з реципієнтними протопластами. Проаналізовано ефективність використання антимікротрубочкових сполук - фосфороамідів (аміпрофосметил і кремарт), динітроанілінів (оризалін), а також припізаміду - та речовин, які руйнують центри організації мікротрубочок (гризеофульвін і фенілкарбамати) для мікронуклеації. Розглянуто переваги комбінованого застосування антимікротрубочкових сполук разом з цитохалазином B як дестабілізатора актинових філаментів для підвищення виходу мікропротопластів. Підведено підсумки розвитку технології опосередкованого мікропротопластами перенесення хромосом. Розглянуто приклади успішного перенесення окремих хромосом, опосередкованого мікропротопластами, від донорської лінії картоплі до мезофільних протопластів Nicotiana tabacum та реципієнтних клітин диких томатів Lycopersicon peruvianum з подальшою селекцією та регенерацією гібридів. Наведено приклади розробки альтернативних методів часткового переносу геному з використанням мікропротопластів, одержаних із гамет (мікроспор) рослин. Обговорено переваги опосередкованого мікропротопластами перенесення хромосом як ефективної технології парасексуального схрещування в порівнянні з традиційною соматичною гібридизацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*441.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського