РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000130144<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дроб'язко Р. Г. 
Моделювання творчої діяльності людини на прикладі створення музичного твору / Р. Г. Дроб'язко, І. А. Кисіль, В. О. Ященко // Мат. машини і системи. - 2002. - № 1. - С. 56-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто закономірності та принципи побудови музичного твору як одного з видів творчості, який є певною структурою, що втілює ідеї, думки, почуття в особливій, специфічній формі та відображає дійсність відмежовано від точного зображення конкретних зовнішніх її ознак. Ця обставина дає можливість вираження одних і тих же ідей, настроїв різними музичними прийомами, засобами, інтонаціями. Вивчення основних правил, прийомів дозволяє проводити комп'ютерне моделювання процесу створення музичного твору. Результатом дослідження є створення алгоритму синтезування мелодії та ритму музичного твору, який базується на методі Заріпова з врахуванням усіх виявлених недоліків даного методу. Зазначено, що алгоритм передбачає принципово нову гармонізацію мелодії та відповідне до теорії музики розрішення нестійких нот, організацію останньої ноти з урахуванням руху мелодії. За даним алгоритмом створено програму синтезування мелодії, яка дозволяє генерувати мелодії випадково, тобто без втручання людини. Крім того існує можливість вибору (настройки) основних параметрів, властивостей бажаної мелодії, що полегшує аналіз залежності мелодії від певних її властивостей. Наприклад, створення різних мелодій з однаковими настройками властивостей мелодії дозволяє прослідкувати вплив певного параметра на мелодію в цілому. Одержану в цифровому вигляді мелодію способом перекодування в звуковий формат Midi можна прослуховувати, виділяти мелодійні фігури, мотиви, які сподобались, а також

аналізувати правила побудови цієї частини мелодії та вдосконалювати алгоритм. Однак цей шлях не буде ефективним, бо потребує для повного відтворення багато часу та аналізу великої кількості мелодій, тому даною розробкою передбачено навчання комп'ютера самого аналізувати, за якими правилами побудована будь-яка мелодія чи її ритм, а людина лише надаватиме оцінку даній мелодії. Це можливо в разі застосування нової технології обробки інформації, а саме нейроподібних мереж, що ростуть.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського