РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000130722<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Божидарник В. В. 
Некласична модель плоскої деформації тіла з щілиною при поперечному зсуві / В. В. Божидарник, В. А. Галазюк, В. В. Лаба, Г. Т. Сулим // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2003. - 46, № 3. - С. 121-132. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У межах лінійної моделі теорії пружності запропоновано математичну модель деформування тіла з щілиною в разі поперечного зсуву, в якій класичні умови відсутності нормальної та дотичної силової взаємодії між берегами щілини доповнені умовою неперервності кутів жорсткого повороту нормальних і дотичних лінійних елементів на фронті щілини. Введено клас фундаментальних розв'язків рівнянь рівноваги статичної теорії пружності з розподіленими в площині щілини об'ємними силами та диполями, на основі яких і запропонованих умов побудовано множину розв'язків задачі про поперечний зсув тіла з щілиною. В цьому разі доведено, що виконання фізичної умови неперервності кутів жорстких поворотів лінійних елементів на фронті щілини забезпечує регулярний напружено-деформований стан у тілі і є можливим тільки за існування певної зони нормальної силової взаємодії берегів щілини в околі її вістря та стрибка нормальних напружень на її продовженні. Стрибку нормальних напружень на продовженні щілини відповідає певна система розподілених об'ємних сил і диполів, яку можна трактувати як зону пошкодженості матеріалу, а вістря щілини - як пружний шарнір. Якщо не вимагати виконання умови неперервності кутів жорсткого повороту лінійних елементів на фронті щілини, то класичний сингулярний розподіл напружень з кореневою особливістю на вістрі щілини одержується як частковий випадок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського